معرفی۴ عرضه کننده لوازم الکتریکی غیر استاندارد به دادگاه

معرفی۴ عرضه کننده لوازم الکتریکی غیر استاندارد به دادگاه
تیر 26, 1402
49 بازدید

معرفی۴ عرضه کننده لوازم الکتریکی غیر استاندارد به دادگاه اراک –پایگاه خبری چشم براه: مدیر کل استاندارد استان مرکزی از معرفی ۴ عرضه کننده لوازم الکتریکی غیر استاندارد به دادگاه خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم به راه به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان مرکزی، سید سعید میر نظامی گفت: این […]

معرفی۴ عرضه کننده لوازم الکتریکی غیر استاندارد به دادگاه

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
مدیر کل استاندارد استان مرکزی از معرفی ۴ عرضه کننده لوازم الکتریکی غیر استاندارد به دادگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم به راه به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان مرکزی، سید سعید میر نظامی گفت: این روند در راستای اجرای طرح طاها و به منظور ناامن سازی بازار لوازم الکتریکی برای عرضه کالاهای غیر استاندارد پیگیری شد.
وی افزود: در بازرسی کارشناسان این اداره کل از سطح بازار مواردی نظیر سه راهی ها و دو شاخه های برقی غیراستاندارد کشف و توقیف گردیده و به علت عدم رعایت مقررات توسط واحدهای صنفی متخلف علیه ایشان اعلام جرم صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در ادامه رسیدگی به تخلف فروشندگان و عرضه کنندگان کالاهای الکتریکی غیراستاندارد، گزارش واحدهای صنفی مذکور در کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مطرح و با توجه به این که‌ تخلفات آن ها مشمول ماده ۴۰ همین قانون بود پرونده واحدهای صنفی به دادگاه ارجاع گردید.
میر نظامی بیان داشت: بر اساس ماده ۴۰ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، تمرکز، توزیع و فروش کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری بدون علامت استاندارد جرم محسوب می شود و بر اساس قانون در محاکم قضایی بررسی شده و مجازات آن ها تعیین خواهد شد.