مواد محترقه در اراک و شازند ۵ مصدوم برجا گذاشت

اسفند 3, 1400
413 بازدید

معاون فنی اورژانس استان مرکزی خبر داد، مواد محترقه در اراک و شازند ۵ مصدوم برجا گذاشت   اراک– معاون فنی و عملیات اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: انفجار مواد محترقه پنج مصدوم در شهرستان‌های اراک و شازند برجا گذاشت. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، بهروز ایران […]

معاون فنی اورژانس استان مرکزی خبر داد،

مواد محترقه در اراک و شازند ۵ مصدوم برجا گذاشت

 

اراک– معاون فنی و عملیات اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: انفجار مواد محترقه پنج مصدوم در شهرستان‌های اراک و شازند برجا گذاشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، بهروز ایران نژاد اظهار کرد: در حالی که هنوز چند هفته به آخرین روز چهارشنبه سال باقیمانده دو اتفاق تلخ در شهرستان‌های اراک و شازند رخ داد و انفجار مواد محترقه پنج مصدوم بر جا گذاشت.

وی افزود: در سانحه نخست که در شازند رخ داد، طی آن نوجوان ۱۴ ساله و در اتفاق دوم که در عراق و اتفاق افتاد، دو کودک ۱۰ و ۱۲ ساله و یک فرد ۴۵ ساله بر اثر انفجار مواد محترقه دچار مصدومیت شدید شدند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال لازم است مردم نکات ایمنی را مد نظر قرار دهند، چرا که هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می تواند زیان های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.

معاون فنی وعملیات اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: به همشهریان به خصوص جوانان و نوجوانان توصیه می کنیم از حمل و نگهداری مواد محترقه در منزل و خودرو جدا خودداری کنند و نوروز را با چهارشنبه سوزی برای خود و دیگران تلخ نکنند.
ایران نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: در صورت بروز هر گونه حریق و حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با تلفن ۱۲۵ تماس حاصل شود.

وی با تاکید به اینکه خانواده ها در پیشگیری از حوادث نقش مهمی را ایفاء می کنند، گفت: باید کودکان و نوجوانان را تشویق کرد که از حوادث درک خوبی داشته باشند و به آنها آموزش داد که آنها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتش بازی آسیب پذیر هستند، زیرا آموزش آسیب پذیری در مقابل خطرات مذکور، از اهمیت خاصی برخوردار است.

ایران نژاد در پایان افزود: والدین در تهیه وسایل آتش بازی بیخطر فرزندانشان را همراهی نمایند؛ کودکان به هیچ عنوان شخصاَ نباید از مواد آتش بازی و محترقه استفاده نمایند