موانع قانونی ودست و پاگیر عامل توقف حرکت خیرین حوزه سلامت

موانع قانونی ودست و پاگیر عامل توقف حرکت خیرین حوزه سلامت
اسفند 8, 1400
322 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: موانع قانونی ودست و پاگیر عامل توقف حرکت خیرین حوزه سلامت   اراک–رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: بسیاری از خیرین حوزه سلامت پس از وقف یا تصمیم برای کمک به نیازمندان؛ با دست اندازی ها و موانع قانونی و دست و پا گیر که مواجه می‌شوند؛ منصرف […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

موانع قانونی ودست و پاگیر عامل توقف حرکت خیرین حوزه سلامت

 

اراک–رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: بسیاری از خیرین حوزه سلامت پس از وقف یا تصمیم برای کمک به نیازمندان؛ با دست اندازی ها و موانع قانونی و دست و پا گیر که مواجه می‌شوند؛ منصرف شده وپا پس می کشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه چشم براه؛ سید محمد جمالیان به همراه معاونین حوزه سلامت در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر اراک اظهار کرد:باتوجه به کمبود اعتبار در زمینه بهداشت و درمان و کمک زیاد خیرین در این خصوص، شورای شهر و همچنین شهرداری ها می توانند، نقش حمایتی و تاثیرگذاری داشته باشند.
وی افزود: بسیاری از خیرین حوزه سلامت پس از وقف یا تصمیم گیری برای کمک به نیازمندان، با دست اندازها و موانع قانونی و دست و پا گیری که مواجه می شوند، منصرف شده و پا پس می کشند.

وی افزود : شورای اسلامی می تواند با تصویب مصوبه و شهرداری با سهولت در اجرای آن، کمک زیادی به حوزه بهداشت و درمان کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: پرداخت عوارض شهرداری، خیرین حوزه سلامت را که تعداد کمی هم ندارند، بعضا ناامید کرده و باعث مغفول ماندن مردم از فضاهای مناسب تر بهداشتی و درمانی می شود.

جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: بارها و بارها از مردم به خاطر عدم مراجعه و دیر مراجعه کردن مردم به نزدیک ترین  پایگاه های سلامت محل زندگی خود  گلایه کردیم و از عوارض آن هشدار داده این که ممکن است عواقب بدی را در صورت نادیده گرفتن این امر مهم، در پی داشته باشد که با پاسخ منطقی مردم که فضای مناسبی ندارد مواجه می شویم که شهرداری و شورای اسلامی شهر می تواند در این زمینه، نقش مشارکت و حمایت خود از حوزه سلامت را ایفا کند.
وی همچنین به برداشتن موانع پیش روی اتمام پروژه بیمارستان ولیعصر (عج) اشاره کرد و گفت: پمپ بنزین روبروی این مرکز درمانی یکی از مشکلاتی است که در جلسات مختلف مطرح و مورد تایید مسولان استانی و شهرستانی قرار گرفته و نیاز است، شهرداری نیز همت ویژه ای در جابجایی این پمپ بنزین داشته و از الان برنامه ریزی کند.

وی گفت: از نظر پدافند غیرعامل وجود پمپ بنزین روبروی اصلی ترین بیمارستان مرکز استان، نوعی تهدید به شمار می آید که می توان با جابجایی آن ضمن مدیریت ترافیک ایجاد شده فعلی، فکری هم برای ساخت پد هلی کوپتر کرد.