ناوگان اتوبوسرانی حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود

بهمن 20, 1400
382 بازدید

شهردار اراک خبر داد؛ ناوگان اتوبوسرانی حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود اراک– شهردار اراک گفت: ۳۰ دستگاه از ۴۵ دستگاه اتوبوس و میدل باس خریداری شده فردا؛ (پنجشنبه) از سمنان به شهر اراک انتقال می یابد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از اداره ارتباطات وامور بین‌الملل شهرداری اراک؛ علیرضا […]

شهردار اراک خبر داد؛

ناوگان اتوبوسرانی حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود

اراک– شهردار اراک گفت: ۳۰ دستگاه از ۴۵ دستگاه اتوبوس و میدل باس خریداری شده فردا؛ (پنجشنبه) از سمنان به شهر اراک انتقال می یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از اداره ارتباطات وامور بین‌الملل شهرداری اراک؛ علیرضا کریمی اظهار کرد: این مورد با هدف بهبود به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اراک و در نهایت کاهش آلایندگی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۶ میلیارد تومان اتفاق افتاده است. تا پس از طی مراحل اداری و اجرایی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک اضافه شود.

وی با اشاره به اینکه؛ دغدغه مدیریت شهری در ساماندهی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی است؛ افزود: درصدد هستیم ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک را که بخش عمده آن فرسوده شده؛ نوسازی و بازسازی شود.

کریمی ادامه داد: بر همین اساس؛ همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در فاز نخست؛ ۳۰ دستگاه از ۴۵ اتوبوس و میدل باس خریداری شده روز پنج شنبه بیست و یکم بهمن ماه (فردا) از سمنان به شهر اراک انتقال می‌شود.

شهردار خاطرنشان کرد: این تعداد اتوبوس از کارخانه خودروسازی عقاب‌افشان استان سمنان و با مصوبه شورای اسلامی شهر، با اعتباری بالغ بر ۱۶۲ میلیارد تومان از محل درآمد عوارض آلایندگی و تسهیلات بانکی خریداری و تزریق این تعداد اتوبوس و میدل باس مرهمی برای حمل و نقل عمومی است.

کریمی بیان کرد: خرید این ۴۵ دستگاه اتوبوس و میدل باس یورو ۵ و با کمترین آلایندگی زیست محیطی، نشانه همدلی و همراهی اعضای شورای شهر و نتیجه تلاش و پیگیری‌های کارشناسان و مدیران مجموعه مدیریت شهری است.

شهردار اراک با بیان اینکه برای خرید اتوبوس‌های جدید، همه در مجموعه مدیریت شهری اراک پای کار آمدند، افزود: هرکجا همدلی و همراهی همه مسئولان باشد می‌توانیم اهداف بزرگ را برای خدمت به مردم نشانه گرفته و برای افزایش رفاه حال آنها و توسعه شهر گام برداریم.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۸۳ دستگاه اتوبوس در این شهر فعال است که با اضافه شدن ۴۵ دستگاه جدید وضعیت قدری بهبود می‌یابد، عملیات تعمیر و بازسازی اتوبوس های قدیمی نیز در حال انجام است که با تعمیر مناسب وارد ناوگان می شوند.