نفس کشیدن در اراک ممنوع

نفس کشیدن در اراک ممنوع
مهر 2, 1400
462 بازدید

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک هشدار داد، ۸۱ روز تنفس هوای آلوده طی سالجاری در اراک اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شهرستان اراک از ابتدای سالجاری‌ تاکنون به دلیل افزایش غلظت ذرات کمتر از دو و نیم میکرون، ۸۱ روز هوای آلوده داشته است. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، دکتر […]

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک هشدار داد،
۸۱ روز تنفس هوای آلوده طی سالجاری در اراک

اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شهرستان اراک از ابتدای سالجاری‌ تاکنون به دلیل افزایش غلظت ذرات کمتر از دو و نیم میکرون، ۸۱ روز هوای آلوده داشته است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ صبح روز جمعه مورخ ۲ مهرماه، برابر با عدد ۱۱۳ و کیفیت هوا ناسالم برای گروه های حساس  بوده است.
وی افزود: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا ساعت  ۱۰ صبح روز جمعه در شهرستان اراک ۱۳۳، در شازند ۱۰۳ و ناسالم برای گروه های حساس بود.
وی تاکید کرد: ذرات معلق سمی ناشی از آلودگی هوا می توانند از طریق بینی وارد ریه‌ها و سیستم تنفسی شده و آسیب‌های متعددی را به سلامت دستگاه تنفسی وارد کنند از این رو زدن ماسک به روش صحیح در این شرایط و تقویت سیستم ایمنی از طریق خوردن مواد غذایی مفید و… از جمله راه‌حل‌های محافظت در برابر آلودگی هوا و ویروس منحوس کرونا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توصیه کرد: افراد مبتلا به بیماری آسم، بیماری قلبی، تنفسی، کودکان، سالمندان، افراد مبتلا به دیابت و زنان باردار از گروه های حساس به آلودگی هوا هستند و قرار گرفتن در معرض هوای آلوده می تواند اثرات و عوارض بدی را برای این گروه ها در پی داشته باشد، لذا خواهشمندیم که این افراد حتی الامکان در این شرایط از منزل خارج نشوند

برچسب‌ها:, ,