نقش مشاغل خانگی و خرد درکاهش بیکاری

نقش مشاغل خانگی و خرد درکاهش بیکاری
دی 14, 1400
440 بازدید

نقش مشاغل خانگی و خرد درکاهش بیکاری اراک–رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند گفت: مشاغل خانگی و خرد، نقش بسیار زیادی در رفع معضل بیکاری ایفا می‌کنند و با دریافت تسهیلاتی اندک می‌توانند اشتغال گسترده‌ای را ایجاد کنند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی […]

نقش مشاغل خانگی و خرد درکاهش بیکاری

اراک–رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند گفت: مشاغل خانگی و خرد، نقش بسیار زیادی در رفع معضل بیکاری ایفا می‌کنند و با دریافت تسهیلاتی اندک می‌توانند اشتغال گسترده‌ای را ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، محمد اتابکی در حاشیه بازدید از کارگاه های مشاغل خانگی صنایع‌دستی که در معیت بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان انجام شد اظهار کرد: کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شوند و قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل با مزایای بسیاری برای شاغلان آن همراه است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند با اشاره به اینکه سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به کارگاههای مشاغل خانگی صنایع‌دستی در این شهرستان پرداخت شده است افزود: در این مرحله، از چند طرح اشتغالزایی مشاغل خانگی بازدید شد که بررسی کم و کیف اشتغال ایجاد شده و نیز چگونگی اخذ تسهیلات از بانک‌های عامل از جمله موارد مد نظر در این بازدید مشترک بود.

اتابکی ادامه داد: در سال ۹۹ از سوی بانک‌های عامل ۲ میلیارد ریال وام به متقاضیان مشاغل خانگی شهرستان شازند پرداخت شد که این مبلغ در اختیار متقاضیان ۲۰ طرح مشاغل خانگی قرار گرفت.

وی اشتغال اعضاء خانوار و کاهش هزینه‌های تولید و خدمات برای حضور فعال و مستمر در بازار رقابت را از اهداف مشاغل خانگی بیان کرد و گفت: با حمایت از مشاغل خانگی هنرمندان صنایع‌دستی می‌توانند در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کار و کسب در آمد شوند.