نهضت نصیب آموزشی یکسان در تمامی مناطق آموزشی استان مرکزی اجرا می شود

نهضت نصیب آموزشی یکسان در تمامی مناطق آموزشی استان مرکزی اجرا می شود
بهمن 2, 1400
209 بازدید

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان مرکزی:   نهضت نصیب آموزشی یکسان در تمامی مناطق آموزشی استان مرکزی اجرا می شود   اراک–معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان مرکزی در گردهمایی یک روزه معاونین آموزشی این استان گفت: نهضت نصیب آموزشی یکسان در تمامی مناطق آموزشی استان مرکزی اجرا می شود. به گزارش […]

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان مرکزی:

 

نهضت نصیب آموزشی یکسان در تمامی مناطق آموزشی استان مرکزی اجرا می شود

 

اراک–معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان مرکزی در گردهمایی یک روزه معاونین آموزشی این استان گفت: نهضت نصیب آموزشی یکسان در تمامی مناطق آموزشی استان مرکزی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، علی محمد غلامی با بیان این مطلب افزود: برنامه نهضت نصیب آموزشی یکسان با هدف ارتقای عدالت آموزشی از طریق افزایش حداکثری دسترسی به آموزش و بهبود کیفیت یادگیری و عملکرد آموزشی-تربیتی دانش آموزان در مناطق لازم التوجه برای اجرا  از ابتدای سال تحصیلی جاری از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: پوشش تحصیلی صددرصدی، ارتقای کیفیت یادگیری و عملکرد آموزشی-تربیتی دانش آموزان در تمام شاخص های مرتبط در مناطق لازم التوجه، تحقق اهداف دوره ابتدایی، رشد شاخص های توسعه یافتگی آموزشی، آموزش و هم افزایی در راستای افزایش مشارکت همه نهادهای درون و برون سازمانی در کاهش فقر یادگیری و نابرابری آموزشی، تجهیز مدارس  هدف و ارتقا و توانمندسازی نیروی انسانی در راستای افزایش فرصت های برابر آموزشی، به عنوان اهداف کیفی و کمّی، این طرح مشخص شده است.

وی در بخش دیگریاز سخنان خود گفت: هدف اصلی آموزش ابتدایی تقویت  وانگیزه دانش آموزان در انجام  فعالیت های مهارت محور و توجه به  اقتضائات دوران کودکی  است و شایسته است که شما به عنوان سفیران آموزش  نسبت به این موضوع اهتمام جدی داشته باشید.

غلامی اظهار داشت: از آنجا که راهبری آموزشی و  پیشبرد اهداف آموزشی  سرلوحه کار همه ماست  و در حال حاضر با توجه به  دوران  سخت و پیچیده ای که با واسطه ویروس کرونا به وجود آمده است سعی نماییم با رعایت پروتکل های بهداشتی و برنامه ریزی دقیق در توسعه آموزش های حضوری اهتمام نماییم .

در پایان این گردهمایی ،معاونین گزارشی از فعالیت های انجام  گرفته در منطقه خود را مطرح و پیشنهادها و نظرات خود را جهت بهبود اجرای مأموریت ها و برنامه های آموزشی دوره ابتدایی ارائه کردند.