نویسندگان برتر سومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان مرکزی تجلیل شدند

نویسندگان برتر سومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان مرکزی تجلیل شدند
اسفند 3, 1400
213 بازدید

نویسندگان برتر سومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان مرکزی تجلیل شدند اراک– مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تاریخ شفاهی از جمله روش‌های انتقال حماسه و دفاع است که سابقه طولانی در تاریخ دارد. در خصوص دفاع مقدس هدف تاریخ شفاهی تبیین صحیح فرهنگ دفاع مقدس و سیره […]

نویسندگان برتر سومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان مرکزی تجلیل شدند

اراک– مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تاریخ شفاهی از جمله روش‌های انتقال حماسه و دفاع است که سابقه طولانی در تاریخ دارد. در خصوص دفاع مقدس هدف تاریخ شفاهی تبیین صحیح فرهنگ دفاع مقدس و سیره ارزشمند شهدا و رزمندگان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، سرهنگ غلامرضا کریمی در نشست نویسندگان برتر تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان مرکزی و تجلیل از برگزیدگان سومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس گنجنه ای از حماسه های درخشان ملت ایران است و این فرهنگ ارزشمند در همه مقاطع و شرایط راهگشا و کارآمد است و در طول ۴۳ سال انقلاب هر کجا که از این فرهنگ استفاده کرده ایم موفقیت های بزرگ حاصل شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ شفاهی یکی از مهمترین روشهای موثر برای بهره‌برداری از گنج دفاع مقدس است و البته تاریخ شفاهی مرحله اول می باشد و در مرحله دوم تحقق تولیدات محتوایی باید رقم بخورد.

کریمی ادامه داد: امروز ظرفیت‌های فرهنگی و هنری باید تاریخ شفاهی را به فرآورده‌های قابل استفاده تبدیل کند تا برای اقشار و سنین مختلف قابل استفاده باشد.
بر اساس این گزارش در پایان این نشست، از نویسندگان برتر سومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان مرکزی تجلیل شد.