نگران ابتلای افزایشی کودکان در موج ششم هستیم/ ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد بستری را کودکان تشکیل می دهند

بهمن 24, 1400
355 بازدید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک: نگران ابتلای افزایشی کودکان در موج ششم هستیم/ ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد بستری را کودکان تشکیل می دهند   اراک– نگرانی های اصلی مجموعه بهداشت و درمان افزایش موارد مراجعه کودکان فعلاً به شکل سرپایی است. اما قطعاً به همین نسبت موارد بستری هم افزایش خواهد یافت. به […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک:

نگران ابتلای افزایشی کودکان در موج ششم هستیم/ ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد بستری را کودکان تشکیل می دهند

 

اراک– نگرانی های اصلی مجموعه بهداشت و درمان افزایش موارد مراجعه کودکان فعلاً به شکل سرپایی است. اما قطعاً به همین نسبت موارد بستری هم افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان مطلب بالا گفت: ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد بستری را کودکان تشکیل می‌دهند و ابتلای افزایش کودکان در این موج به شدت نگران هستیم.

بهمن صادقی اظهار کرد :در حال حاضر ۱۰تا ۱۵ درصد موارد بستری را کودکان تشکیل می دهند و قطعا درصدی هم به خدمات بخش های ویژه نیاز پیدا خواهند کرد.
وی بیان کرد: متاسفانه صرفا ۵ تخت picu برای پوشش خدمات مربوطه به کودکان موجود است که با پیگیری های انجام شده، توانستیم ۵ تخت دیگر با سایر متعلقات با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان را دریافت کنیم که تا پایان این هفته در بیمارستان نصب خواهند شد.
صادقی افزود: با راه اندازی و وارد چرخه درمان شدن این تخت ها، از لحاظ تجهیزاتی و تخت ها به حداقل های کشوری نزدیک تر می شویم، اما همچنان نیاز است که مردم به خصوص والدین پروتکل های بهداشتی را همچون گذشته رعایت کنند و نگذارند که میزان مراجعه به مراکز درمانی به خصوص کودکان افزایش یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون فوتی در رده سنی اطفال گزارش نشده اما اگر روند افزایش موارد بستری به همین منوال باشد متاسفانه شاهد افزایش موارد بستری و به دنبال آن نیاز به  خدمات مراقبت های ویژه و نهایتا فوت نیز خواهیم بود.

صادقی در پایان یادآور شد: این تفکر که بسیاری گمان می کنند نوع اُمیکرون تعداد نفرات کمتری را درگیر می کند و موارد ابتلاء، بستری و مرگ و میر آن پایین تر از سویه های قبلی است، اشتباه است و در مقابل تمام موارد در حال افزایش است بطوریکه چهارمین بخش بیمارستان امیرالمومنین اراک(سانتر کرونا)تخلیه و به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.