هشدارهای پلیس آگاهی مرکزی برای پیشگیری از کلاهبرداری تلفنی

مرداد 29, 1401
126 بازدید

هشدارهای پلیس آگاهی مرکزی برای پیشگیری از کلاهبرداری تلفنی   اراک –پایگاه خبری چشم براه: رئیس پلیس آگاهی استان در مورد جرایم نو ظهور کلاهبرداری تلفنی یا کارت به کارت از افراد، که از طریق استفاده از تلفن همراه و یا تماس تلفنی کلاهبرداران با آنان صورت می گیرد، هشدار داد. به گزارش خبرنگار پایگاه […]

هشدارهای پلیس آگاهی مرکزی برای پیشگیری از کلاهبرداری تلفنی

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
رئیس پلیس آگاهی استان در مورد جرایم نو ظهور کلاهبرداری تلفنی یا کارت به کارت از افراد، که از طریق استفاده از تلفن همراه و یا تماس تلفنی کلاهبرداران با آنان صورت می گیرد، هشدار داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، سرهنگ کامیار چهری بیان داشت: به تازگی کلاهبرداري هاي متعددي تحت عنوان سفارش خريد براي ادارات و سازمانها و يا ساير مراکز تجاري و نيز ارسال پيامک هاي تبليغاتي با مضمون اينکه برنده جايزه شده ايد ، صورت گرفته است که کلاهبرداران با ترفند و برنامه ريزي قبلي جهت پرداخت بيعانه ي سفارش انجام شده اقدام به فريب شهروندان نموده و به جاي واريز مبلغ ، با بکارگيري روش هاي متقلبانه و ترفندهاي خاص ، فرد مورد نظر را به باجه عابر بانک کشانده و تمامی اطلاعات مربوط به حساب وي را دريافت و نهايتاً موجودي حساب را به حساب خود منتقل مي کنند.

وی افزود:کلاهبرداران پس از فريب سوژه هاي خود و کشاندن آنها به باجه عابر بانک ، انتخاب زبان انگليسي را در ابتدا پيشنهاد مي کنند که مخصوص افراد نا آشنا با زبان انگليسي بوده و از اين طريق شروع به کلاهبرداري مي کنند.

چهری در پایان با تأکید بر لزوم به کار بستن این هشدارهای کاربردی از سوی شهروندان به منظور پیشگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران خاطرنشان کرد: هدف مجرمان از انجام اینگونه کارها تنها برداشت از حساب های آن‌ها می باشد و مردم به هیچ وجه به این گونه تماس ها توجهی نکرده و نباید اطلاعات بانکی خود را به افراد ناشناس ارائه دهند .