هفتمین دوره کتابت دیوان اشعار امام خمینی(ره) در مرکزی انجام شد

خرداد 14, 1401
195 بازدید

همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، هفتمین دوره کتابت دیوان اشعار امام خمینی(ره) در مرکزی انجام شد     اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار رهبر کبیر انقلاب اسلامی جمعی از هنرمندان خوشنویس استان مرکزی به کتابت اشعار دیوان امام […]

همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران،

هفتمین دوره کتابت دیوان اشعار امام خمینی(ره) در مرکزی انجام شد

 

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت:
همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار رهبر کبیر انقلاب اسلامی جمعی از هنرمندان خوشنویس استان مرکزی به کتابت اشعار دیوان امام خمینی(ره) پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی مصطفی مرزبان با اشاره به اینکه ادامه راه امام خمینی(ره) پایبندی به اسلام ناب محمدی است، افزود: جمعی از خوشنویسان این استان در محل موزه مفاخر به کتابت دیوان امام خمینی(ره) پرداختند.
وی بیان کرد: امام راحل (ره) جان دوباره به اسلام بخشید، امام مظهر عزت الهی بود و در دوره معاصر نام خدا، اسلام و مذهب شیعه را عزت بخشید.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم راه امام خمینی (ره) را ادامه دهیم باید بیشتر با مکتب امام (ره) آشنا شویم خاطرنشان کرد: کتابت دیوان حضرت امام خمینی (ره) با هدف ترویج گفتمان و اندیشه‌های بلند ایشان در حوزه ادبیات معاصر و شناساندن ابعاد شخصیتی معمار کبیر انقلاب اسلامی به نسل‌های جدید در محل موزه مفاخر اراک انجام شد.

مرزبان افزود: دیوان امام، مجموعه اشعار امام خمینی(ره)، از آثار ممتاز ادبی- عرفانی، به زبان فارسی و در موضوع عشق به معشوق حقیقی، یعنی حضرت حق تبارک و تعالی و دیگر موضوعات عرفانی و اخلاقی است که در زمان‌ها و مکان‌های مختلف قبل و بعد از انقلاب سروده شده است.

وی گفت: هنر خوشنويسی جز جدايی ناپذير هنر در هر کشوری به شمار می‌رود که می‌تواند در این آوردگاه تهاجم غرب بر ارزش‌های والای نظام اسلامی بیفزاید و آرمان‌های مقدس آن به دست فراموشی سپرده نشود.