هفته فرهنگی اراک در روز اراک با نواختن زنگ مدرسه آغاز شد

هفته فرهنگی اراک در روز اراک با نواختن زنگ مدرسه آغاز شد
مهر 29, 1401
52 بازدید

هفته فرهنگی اراک در روز اراک با نواختن زنگ مدرسه آغاز شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: اولین روز از هفته فرهنگی اراک همزمان با سالروز صدارت میرزا محمد تقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر با حضور جمعی از مسئولین در مدرسه صمصامیه این شهر با نواختن زنگ اراک آغاز شد. به گزارش خبرنگار […]

هفته فرهنگی اراک در روز اراک با نواختن زنگ مدرسه آغاز شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:

اولین روز از هفته فرهنگی اراک همزمان با سالروز صدارت میرزا محمد تقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر با حضور جمعی از مسئولین در مدرسه صمصامیه این شهر با نواختن زنگ اراک آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم‌براه شهردار اراک در این آیین گفت: توسعه و گسترش برنامه های فرهنگی در بالا بردن سطح بخش فرهنگی اراک نقش موثری دارد و شهرداری و شورای اسلامی این مهم را در دستور کار قرار داده اند. و در این راستا برنامه ریزی مدون صورت پذیرفته است.

علیرضا کریمی با اشاره به اهمیت استان مرکزی و اراک در حوزه پرورش نخبگان و مفاخر افزود: باید تلاش شود تا در هفته فرهنگی اراک تاریخ و مفاخر ویژه گی های این شهر بیش از پیش به مردم به ویژه نسل جوان معرفی شود. زیرا اراک از ویژگی‌های خاص تاریخی مانند بازار، قنوات، بناها مفاخر که شهره جهانی دارد برخوردار است.

گفتنی است، نامگذاری بیست و هشتم مهرماه به نام روز فرهنگ اراک که همزمان است باصدرات امیرکبیر به همت شورای اسلامی پنجم کلانشهر اراک در سال ۹۸ طراحی و به وزارت کشور جهت تصویب ارایه شد و براساس مصوبه وزارت کشور روز بیست و هشتم مهرماه به عنوان روز اراک نامگذاری شد.