همایش ایمنی غذا در شهرستان خمین برگزار شد

همایش ایمنی غذا در شهرستان خمین برگزار شد
خرداد 18, 1402
34 بازدید

با حضور عضو کمیسیون کشاورزی مجلس؛ همایش ایمنی غذا در شهرستان خمین برگزار شد اراک –پایگاه خبری چشم براه: نماینده مردم شهرستان خمین و عضو کمیسیون کشاورزی؛ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید با رعایت سلامت و بهداشت فرآورده های خام دامی از اولویت‌های دامپزشکی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری […]

با حضور عضو کمیسیون کشاورزی مجلس؛

همایش ایمنی غذا در شهرستان خمین برگزار شد

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
نماینده مردم شهرستان خمین و عضو کمیسیون کشاورزی؛ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید با رعایت سلامت و بهداشت فرآورده های خام دامی از اولویت‌های دامپزشکی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان مرکزی، علیرضا نظری در همایش ایمنی غذای شهرستان خمین ضمن تقدیر از زحمات نیروهای خدوم دامپزشکی افزود: در بحث فرآورده های خام دامی، دامپزشکی مسئولیت امنیت و سلامت غذایی جامعه را بر عهده دارد.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نیز در این همایش اظهار کرد: همکاران دامپزشکی در خط مقدم مبارزه با بیماری قابل انتقال بین انسان و دام به جامعه انسانی خدمت می کنند و تعداد زیادی از همکاران دامپزشکی درگیر بیماری های مشترک هستند.

محمد فتاحی همچنین خواستار پیگیری محرومیت از مطب در دامپزشکی و حقوق پایین پرسنل دامپزشکی از طریق مجلس شورای اسلامی شد.

براساس این گزارش ،حجت الاسلام و المسلمین میر صادقی امام جمعه شهرستان خمین نیز در بیاناتی وظایف دامپزشکی در جامعه را تشریح کرد.

گفتنی است در سفر مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به شهرستان خمین ؛همچنین میز خدمت در اداره دامپزشکی شهرستان خمین برگزار شد که مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از نزدیک به مشکلات مراجعه کنندگان، دامداران، مرغداران و متصدیان کارخانجات خوراک دام  پرداخت و دستورات لازم را صادر کرد.
همایش روز جهانی ایمنی غذا به همت دانشکده علوم پزشکی شهرستان خمین با شعار استانداردهای غذایی نجات دهنده جان انسانها و با حضور نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و شورای اداری این شهرستان برگزار شد .
دیدار و گفتگوی صمیمی با همکاران و بررسی مشکلات اداره دامپزشکی شهرستان خمین از دیگر برنامه های این سفر بود.
در پایان این سفر مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از روند ساماندهی و تجهیز کشتارگاه دام این شهرستان بازدید و بر رعایت مسائل بهداشتی و شرعی در این کشتارگاه تاکید و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیریت کشتارگاه و اداره دامپزشکی و ابراز رضایت از بازسازی و تعمیرات صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد: روند بهبود ساختار کشتارگاه تا حصول استانداردهای لازم ادامه یابد.