هیأت بسکتبال استان مرکزی با نگاه به روزهای اوج پیش می رود

هیأت بسکتبال استان مرکزی با نگاه به روزهای اوج پیش می رود
تیر 4, 1401
411 بازدید

هیأت بسکتبال استان مرکزی با نگاه به روزهای اوج پیش می رود اراک– پایگاه خبری چشم‌براه: سرپرست هیأت بسکتبال استان مرکزی از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده مینی، نونهالان و نوجوانان در دو بخش دختران وپسران خبر داد وگفت: بسکتبال استان مرکزی جهت دستیابی به روزهای اوج تلاش می‌کند. مهین علی بخشی در گفت […]

هیأت بسکتبال استان مرکزی با نگاه به روزهای اوج پیش می رود

اراک– پایگاه خبری چشم‌براه:
سرپرست هیأت بسکتبال استان مرکزی از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده مینی، نونهالان و نوجوانان در دو بخش دختران وپسران خبر داد وگفت: بسکتبال استان مرکزی جهت دستیابی به روزهای اوج تلاش می‌کند.

مهین علی بخشی در گفت وگو با پایگاه خبری چشم براه اظهار کرد: بر اساس بخشنامه ها و هماهنگی‌های فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران، قرار است که مسابقات قهرمانی کشور در سه رده مینی، نونهالان و نوجوانان در دو بخش پسران و دختران در نیمه اول ماه جاری برگزار شود.

وی افزود: بر همین اساس نسبت به تشکیل تیم ها در اراک اقدام شده است و به هیأت‌های شهرستان های تابعه استان نیز بخشنامه شده که هر چه سریعتر نسبت به تشکیل تیم ها در این رده ها اقدام کنند و تیم‌های منتخب را در اسرع وقت ساماندهی کنند و ظرف دو روز آینده به هیأت بسکتبال استان جهت برنامه ریزی مسابقات انتخابی استان اعلام نماید.

وی ادامه داد: در اراک نیز تیم‌های منتخب مشخص شده و تمرین آن ها زیر نظر مربیان شروع و ادامه دارد.

علی بخشی خاطرنشان کرد:  باشگاه نبوغ سرمایش  با هیأت بسکتبال استان، جهت برگزاری مسابقات همکاری خوب و تاثیر گذار دارند و در حوزه توسعه ورزش بسکتبال از هیچگونه همکاری دریغ نمی‌کنند.

معاون توسعه ورزش بانوان استان مرکزی از برگزاری مسابقات انتخابی استانی در پایان هفته جاری با هدف انتخاب تیم های برتر برای حضور در رقابت‌های بسکتبال مینی، نونهالان و نوجوانان قهرمانی کشور خبر داد و گفت: برای رقابت‌های قهرمانی بسکتبال کشور در بخش آقایان و در بخش بانوان نیز شش تیم اعزام خواهیم کرد، که شامل رده مینی بسکتبال، نونهالان و نوجوانان است.

علی بخش خاطرنشان کرد: در بسکتبال ۳به ۳ هم بخش بانوان مسابقات در سه رده سنی زیر ۱۶، زیر ۱۸ و زیر ۲۳ سال برای حضور در رقابت‌های کشوری برگزار شده است. و از هر رده دو تیم به مسابقات قهرمانی کشور اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: در بخش آقایان نیز مسابقات در سه رده مینی، نونهالان و نوجوانان پیگیری می‌شود. اما در بسکتبال ۳ به ۳ در بخش آقایان قهرمانی کشور برگزار نمی شود. ولی مسابقات در قالب لیگ پیگیری خواهد شد و ۲ تیم از استان مرکزی برای حضور در لیگ در آمادگی کامل هستند.

معاون توسعه ورزش بانوان استان مرکزی وسرپرست هیات بسکتبال استان، در پایان از باشگاه نبوغ سرمایش نیز به جهت اینکه در توسعه ورزش بسکتبال تلاش دارند و باشگاه نبوغ ،سال‌ها در لیگ دسته اول و لیگ برتر حضور داشتند. امیدواریم همین همکاری همچنان در جهت توسعه ورزش بسکتبال استان مرکزی ادامه داشته باشد.