واکسیناسیون مهمترین عامل جلوگیری از ابتلای سویه جدید کرونا ٱومیکرون/ ۷۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز

بهمن 15, 1400
245 بازدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک: واکسیناسیون مهمترین عامل جلوگیری از ابتلای سویه جدید کرونا ٱومیکرون/ ۷۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز   اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک، ضمن بیان اینکه سویه جدید ٱمیکرون باشدت بیشتر واگیردار درحال توسعه است؛ واکسیناسیون را مهمترین عامل جلوگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا امیکرون عنوان کرد. به […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

واکسیناسیون مهمترین عامل جلوگیری از ابتلای سویه جدید کرونا ٱومیکرون/ ۷۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز

 

اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک، ضمن بیان اینکه سویه جدید ٱمیکرون باشدت بیشتر واگیردار درحال توسعه است؛ واکسیناسیون را مهمترین عامل جلوگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا امیکرون عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان اظهار کرد:متاسفانه سویه جدید اُمیکرون با شدت بیشتری واگیردار است و به همین دلیل با افزایش تعداد مبتلایان مواجه هستیم اما واکسیناسیون مهمترین عامل جلوگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا امیکرون است و تزریق دُز سوم این واکسن نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است لذا از همه شهروندان درخواست داریم هر چه سریعتر برای واکسیناسیون اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت و جدیدترین نقشه های کرونایی که شب گذشته منتشر شد؛ هم اکنون ۷۷ شهرستان در وضعیت قرمز؛ ۱۷۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۸۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.

جمالیان خاطرنشان کرد: تا دو هفته پیش همه شهرستان‌های کشور در وضعیت آبی قرار داشتند؛ اما امروز تنها ۱۱ شهرستان در این وضعیت هستند.

وی ادامه داد: در استان مرکزی نیز تعداد شهرهای با وضعیت قرمز نیز افزایش یافته و از ۱۲ شهرستان؛ هفت شهرستان اراک؛ ساوه؛ خمین؛ شازند؛ خنداب؛ دلیجان و تفرش در وضعیت قرمز و محلات و آشتیان و فراهان در وضعیت نارنجی و فقط کمیجان در وضعیت زرد قرار دارد.