وضعیت کرونایی شهرستان های استان هفته به هفته در حال بهتر شدن است.

آذر 13, 1400
397 بازدید

رِییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبرداد، وضعیت کرونایی شهرستان های استان هفته به هفته در حال بهتر شدن است.   اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در سایه رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین تلاش کادر بهداشت و درمان و البته تاثیر واکسن و واکسیناسیون، خوشبختانه هر لحظه و در اعلام هفتگی وضعیت رنگ […]

رِییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبرداد،
وضعیت کرونایی شهرستان های استان هفته به هفته در حال بهتر شدن است.

 

اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در سایه رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین تلاش کادر بهداشت و درمان و البته تاثیر واکسن و واکسیناسیون، خوشبختانه هر لحظه و در اعلام هفتگی وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرستان ها، در حال بهبود شرایط هستیم.

به گزارش حبرنگار سایت خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، سید محمد جمالیان بیان کرد: در آخرین اعلام رنگ بندی که مربوط به ۱۳ آذر است، ۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۷ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

وی افزود: شهرستان های کمیجان، آشتیان، دلیجان، محلات، خمین در وضعیت زرد و همچنین ۷ شهرستان اراک، ساوه، زرندیه، تفرش، فراهان، خنداب، شازند در وضعیت آبی قرار گرفته اند.
وی تاکید کرد: شهرستان های اراک، فراهان، تفرش از رنگ زرد به آبی رسیده اند؛ اما شهرستان کمیجان که هفته گذشته آبی بوده، به رنگ زرد تغییر رنگ داده که زنگ هشدار را برای این شهرستان به صدا درآورده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: رسیدن به شرایط با ثبات فعلی با سختی های زیادی به دست آمده و نباید با این تفکر که این بیماری به اتمام رسیده، از این بیماری و البته موج و سویه جدید آفریقایی “امیکرون” غافل شویم.

جمالیان در پایان با اشاره به اینکه سویه جدید دیر یا زود وارد کشور و استان می شود، گفت: هم استانی های عزیز به هیچ وجه نباید نگران باشند چراکه می توان با اعتماد به کادر بهداشت و درمان و جدیت در رعایت پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی و شرکت در امر واکسیناسیون، این سویه یا موج احتمال را هم پشت سر گذاشت