پاساژ طلای اراک ناامن است قبل از هرگونه وقوع حادثه ایمن شود

خرداد 8, 1401
147 بازدید

استاندار مرکزی هشدار داد: پاساژ طلای اراک ناامن است قبل از هرگونه وقوع حادثه ایمن شود اراک– پایگاه خبری چشم‌براه: استاندار مرکزی گفت: قبل از وقوع هرگونه حادثه ناگوار در مورد پاساژ طلای اراک که تمام مردم نسبت به نا ایمن بودن آن هشدار داده اند باید سریع ایمن‌سازی شود. به گزارش پایگاه خبری چشم […]

استاندار مرکزی هشدار داد:

پاساژ طلای اراک ناامن است قبل از هرگونه وقوع حادثه ایمن شود

اراک– پایگاه خبری چشم‌براه:
استاندار مرکزی گفت: قبل از وقوع هرگونه حادثه ناگوار در مورد پاساژ طلای اراک که تمام مردم نسبت به نا ایمن بودن آن هشدار داده اند باید سریع ایمن‌سازی شود.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، فرزاد مخلص الائمه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان مرکزی افزود: تمامی مالکان ساختمان‌های غیر ایمن استان مسئول هستند، و قبل از وقوع حوادث ناگوار در این گونه ساختمان ها غیر ایمن هرچه سریع‌تر باید به سراغ مالکان رفت و بازخواست شوند تا نسبت به رفع مشکلات و ایمن‌سازی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی کلینیک ها و مجموعه‌های درمانی این استان از شرایط نامناسب برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: سوابق ساختمان های پرخطر و نا ایمن عمومی توسط فرمانداری های شهرستان های استان شناسایی و نسبت به بررسی آنها اقدام شود تا از هرگونه حوادث ناگوار در این خصوص جلوگیری گردد.
استاندار مرکزی اظهار داشت: استانداری مرکزی نسبت به ایفای تعهدات و دستگاه‌های اجرایی و حقوق مردم مسئول است و شهرداری‌ها در این مهم در خط مقدم قرار دارند و هیچ‌گونه کوتاهی در این زمینه پذیرفته نیست.

مخلص الائمه با یادآوری حادثه متروپل آبادان افزود: این حادثه زنگ خطر مجددی به مدیران، ناظران و مالکان ساختمان‌ها است تا در انجام وظایف خود کوتاهی نکنند.

وی بیان داشت: وقوع این حوادث موجب می شود کشور در زمینه ایمن سازی و جلوگیری از وقوع حوادث چند قدم به جلو حرکت کند و پس از وقوع این حوادث مسئولان به دنبال سندسازی مبنی بر انجام دادن وظایف خود هستند.
وی ادامه داد: صدور هشدارهای کتبی توسط مسئولان کار درستی است و باید آتش نشانی و دستگاه‌های مسئول وظایف خود را در قالب تشریفات اداری و صدور هشدارها انجام دهند.