پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان خنداب

بهمن 6, 1401
78 بازدید

رئیس میراث فرهنگی خبر داد ؛ پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان خنداب       اراک –پایگاه خبری چشم براه: ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان خنداب پرداخت شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، رئیس اداره‌میراث‌فرهنگی، […]

رئیس میراث فرهنگی خبر داد ؛

پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان خنداب

 

 

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان خنداب پرداخت شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه، به نقل از روابط عمومی میراث
فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، رئیس اداره‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خنداب، با بیان مطلب بالا گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به هنرمندان فعال در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شهرستان پرداخت شد.
احمد میرزایی اظهار کرد: از مجموع اعتبار تخصیص یافته به حوزه مشاغل خانگی شهرستان خنداب در سال‌جاری، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان جذب شد.
رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خنداب افزود: این مبلغ به ۳۰ نفر از هنرمندان فعال واجد شرایط در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از محل مشاغل خانگی بودجه ۱۴۰۱ تامین و پرداخت شده است.
میرزایی بیان داشت: متقاضیان طرح‌های مشاغل خانگی صنایع‌دستی می‌توانند با ارائه درخواست، مدارک و طرح توجیهی، در مسیر دریافت تسهیلات قرار گیرند به این صورت که پس از تایید طرح توسط کارشناسان و ثبت‌نام در سامانه مربوطه به بانک‌های عامل برای بررسی و پرداخت معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه این مبلغ تسهیلات بانکی از ابتدای سال جاری به هنرمندان فعال در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شهرستان خنداب پرداخت شده است، اضافه کرد: با پرداخت تسهیلات و حمایت از مشاغل خانگی، کارگاه‌های کوچک صنایع‌دستی در شهرستان‌ها توسعه و تجهیز می‌شوند که این مهم در اشتغالزایی و رونق کسب و کارها و حفظ اصالت هنر در استان موثر است.
وی اظهار داشت: توسعه مشاغل خانگی راهکاری موثر برای رونق اقتصاد خانواده است و نقش موثری در افزایش اشتغال پایدار را دارد.