پروانه استاندارد ۳ واحد تولیدی عایق رطوبتی استان مرکزی تعلیق و یا ابطال شد

پروانه استاندارد ۳ واحد تولیدی عایق رطوبتی استان مرکزی تعلیق و یا ابطال شد
آبان 27, 1402
31 بازدید

پروانه استاندارد ۳ واحد تولیدی عایق رطوبتی استان مرکزی تعلیق و یا ابطال شد   اراک –پایگاه خبری چشم براه: پروانه استاندارد ۳ واحد تولیدی عایق رطوبتی استان مرکزی به دلیل عدم انطباق تعلیق و یا ابطال شد. به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان مرکزی، به دلیل […]

پروانه استاندارد ۳ واحد تولیدی عایق رطوبتی استان مرکزی تعلیق و یا ابطال شد

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
پروانه استاندارد ۳ واحد تولیدی عایق رطوبتی استان مرکزی به دلیل عدم انطباق تعلیق و یا ابطال شد.

به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان مرکزی، به دلیل مشاهده عدم انطباق برخی عایق‌های رطوبتی با استانداردهای اجباری مربوطه، در جلسه کمیته علایم پروانه استاندارد دو واحد تولیدی تعلیق و پروانه استاندارد یک واحد نیز ابطال شد.
براساس این گزارش،فرآورده عایق رطوبتی مشمول استاندارد اجباری می باشد و مطابق با ماده ۴۰ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، هرگونه تولید این کالا بدون دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران و یا تائیدیه آن جرم محسوب می شود و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.
همچنین در طول مدت اعتبار سه ساله پروانه، به منظور بررسی کیفیت و ارزیابی انطباق محصولات با استاندارد، بازرسان بطور مستمر از تولیدات واحدهای تولیدی نمونه برداری و آزمون انجام می‌دهند و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با استاندارد، واحد تولیدی موظف است نسبت به رفع نواقص اقدام نمایند؛ در غیر این صورت، پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد، تعلیق و یا ابطال می‌گردد.
شهروندان می توانند جهت اطمینان از اصالت نشان استاندارد درج شده بر روی محصولات، هنگام خرید کد ۱۰ رقمی درج شده در زیر نشان را به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند.