پروژه های نگهداری راههای شهرستان شازند تحقق یافت

پروژه های نگهداری راههای شهرستان شازند تحقق یافت
مهر 18, 1400
410 بازدید

  اراک– مدیرکل راهداری وحمل نقل جاده ای استان مرکزی گفت: پروژه های نگهداری راه های شهرستان شازند با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال تحقق یافت. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه، مهرداد جهانی با اشاره به موقعیت جغرافیای و استراتژیک شهرستان شازند در زمینه شبکه راه های ارتباطی و اهمیت کریدور […]

 

اراک– مدیرکل راهداری وحمل نقل جاده ای استان مرکزی گفت: پروژه های نگهداری راه های شهرستان شازند با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال تحقق یافت.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه، مهرداد جهانی با اشاره به موقعیت جغرافیای و استراتژیک شهرستان شازند در زمینه شبکه راه های ارتباطی و اهمیت کریدور محور اراک– بروجرد اظهار کرد: در راستای پیشبرد اهداف سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از ابتدای سال‌جاری تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای نگهداری از راه‌های ارتباطی حوزه استحفاظی شهرستان شازند هزینه شده است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی بعمل آمده، امسال برای نگهداری از رویه آسفالتی در راه‌های شهرستان شازند افزون بر ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که‌ شامل لکه گیری و روکش آسفالت محور اراک-بروجرد، شازند-دوراهی و شازند-ازنا می‌باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: پروژه لکه گیری و روکش آسفالت محور اراک-بروجرد در محدوده دوراهی شازند تا پلیس راه توره در دو مسیر رفت و برگشت، با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب دو قرارداد اجرا و به بهره‌برداری رسیده است که این اقدام موجب فراهم ساختن رضایت کاربران جاده‌ای شده است.

وی گفت: عملیات اجرایی پروژه روکش آسفالت محور شازند-ازنا نیز بتازگی شروع شده و طبق برنامه زمان بندی شده قبل از شروع بارش‌های فصلی و برودت هوا اتمام و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته جهانی پروژه لکه گیری هندسی محور شازند – دوراهی نیز با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار دارای بیش از ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با تأکید بر استمرار اقدامات لازم برای ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دغدغه و اولویت در زمینه راهداری، ارتقای ایمنی راهها و رفع نقاط پرحادثه و مستعد حادثه است که بخش عمده ای از این مهم بصورت شبانه‌روزی با تلاش راهداران استان بصورت جاری، اقدام سریع و در قالب پروژه‌های امانی با بکارگیری ماشین‌آلات و تجهیزات سازمانی انجام می‌شود.

وی افزود: در راستای ارتقای ایمنی راه‌های شهرستان شازند نیز در سال جاری اقدامات قابل توجهی به عمل آمده است که مهم‌ترین آن بهره‌برداری از فاز نخست پروژه احداث روشنایی طولی به طول دو کیلومتر در محور اراک-بروجرد محدوده شهر توره است.

جهانی اظهار داشت: آئین شروع عملیات اجرایی پروژه احداث سیستم روشنایی طولی در محور اراک-بروجرد همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۹ با اعتباری برابر با ۶۰ میلیارد ریال برگزار شد که با تلاش‌های بسیار و هم افزایی بعمل آمده توسط پیمانکار بخش خصوصی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی طی این مدت، در فاز نخست دو کیلومتر از این پروژه به بهره‌برداری رسید.

وی بابیان اینکه، در این پروژه از سیستم روشنایی لامپ‌های ال ای دی استفاده شده که تاکنون در استان مرکزی سابقه نداشته و برای اولین بار در محور اراک-بروجرد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. افزود: شانه سازی و اجرای شیب شیروانی، خط کشی، تعمیر گاردریل های آسیب دیده، ایمن سازی نقاط پرتگاهی، نصب انواع تابلوهای ایمنی (شامل تابلوهای اطلاعاتی، انتظامی، اخباری و علائم هشداردهنده)، تعمیرات اساسی پل سفید، اجرای روشنایی طولی در گردنه زالیان، احداث تقاطع غیرهمسطح پل راه آهن نورآباد از دیگر اقداماتی است که به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در سال جاری برای نگهداری و ارتقای کیفیت راههای شهرستان شازند به عمل آمده است.