پیشرفت در صنایع بالادستی مطلوب؛ حرکت در صنایع پایین‌دستی کند

تیر 13, 1401
97 بازدید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: پیشرفت در صنایع بالادستی مطلوب؛ حرکت در صنایع پایین‌دستی کند   اراک– پایگاه خبری چشم براه: معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه پیشرفت های خوبی در صنایع بالادستی به وقوع پیوسته گفت: لکن سهمیه برای صنایع پایین دستی کم است که اگر سهمیه پتروشیمی افزایش پیدا کند، […]

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

پیشرفت در صنایع بالادستی مطلوب؛ حرکت در صنایع پایین‌دستی کند

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه پیشرفت های خوبی در صنایع بالادستی به وقوع پیوسته گفت: لکن سهمیه برای صنایع پایین دستی کم است که اگر سهمیه پتروشیمی افزایش پیدا کند، ظرفیت تولید نیز افزایش دو برابری خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، محمد مهدی برادران شامگاه یکشنبه در آیین بزرگداشت تولید و تجارت استان مرکزی در اراک اظهار کرد: رویکرد جدید وزارت صنعت؛ معدن و تجارت در کنار هم دیدن تولید و تجارت است و امسال به گفته صاحبان صنایع به این مهم توجه خاص و ویژه شده است.

وی بر لزوم استفاده از سرمایه ها و ظرفیت های موجود تاکید کرد و بیان داشت: در حوزه اقتصادی در سال های اخیر رشد صورت گرفته؛ اما به نتیجه مطلوب نرسیده است.

معاون وزیر اظهار کرد: در طول ۱۰ سال، رشد اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور صفر بوده و از سال ۹۷ تاکنون اقتصاد کشور تورم ۶۰۰ درصدی را تجربه کرده است. برای رسیدن به چشم انداز باید سالی ۸ درصد رشد اقتصادی رشد داشته باشیم اما ۱۰ سال است که رشد اقتصادی صفر بوده است.