پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پروژه‌های گردشگری این شهرستان

پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پروژه‌های گردشگری این شهرستان
دی 25, 1400
399 بازدید

به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی خمین، پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پروژه‌های گردشگری این شهرستان اراک–رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین از پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۹۰ درصدی پروژه های گردشگری این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی […]

به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی
خمین،

پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پروژه‌های گردشگری این شهرستان

اراک–رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین از پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۹۰ درصدی پروژه های گردشگری این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، علی مشهدی اظهار کرد: پروژه‌های گردشگری شهرستان خمین در سه ماه گذشته، ۱۰ درصد پیشرفت داشته‌اند.

وی افزود: کاربری تمامی این طرح‌ها در حوزه گردشگری تعریف شده و بین ۱۰تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مشهدی بیان کرد: این پروژه‌ها شامل ۵مجتمع گردشگری، ۲ سفره‌خانه سنتی ، یک مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و یک واحد خانه مسافر می‌شود که به صورت مستمر روند پیشرفت فیزیکی آنها بررسی می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خمین خاطرنشان کرد: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها از سوی بخش خصوصی ۴۷۰ میلیارد ریال برآورد شده و با بهره‌برداری از آنها زمینه اشتغال مستقیم حداقل ۲۲۳ نفر در این شهرستان پیش‌بینی می‌شود.

مشهدی ضمن اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری، ادامه داد: با توجه به جاذبه‌های گردشگری و گردشگرپذیر بودن این شهرستان توسعه مجتمع‌های گردشگری و واحدهای اقامتی برای جلب رضایت گردشگران از اولویت‌ها بوده و از سرمایه‌گذاران در این بخش حمایت‌های ویژه انجام می‌شود.