چرخه صنعت حمل و نقل کالا شاخص ترین مولفه سنجش توسعه اقتصاد

چرخه صنعت حمل و نقل کالا شاخص ترین مولفه سنجش توسعه اقتصاد
مهر 8, 1401
25 بازدید

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مرکزی: چرخه صنعت حمل و نقل کالا شاخص ترین مولفه سنجش توسعه اقتصاد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از حمل ۹ هزار و ۸۰۰ هزار تن کالا از مبداء استان مرکزی در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ خبر […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مرکزی:

چرخه صنعت حمل و نقل کالا شاخص ترین مولفه سنجش توسعه اقتصاد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از حمل ۹ هزار و ۸۰۰ هزار تن کالا از مبداء استان مرکزی در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: چرخه صنعت حمل و نقل کالا یکی از شاخص ترین مولفه های سنجش توسعه اقتصادی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی مهرداد جهانی افزود: در نیمه نخست سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین بیش از نه میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا از مبدأ استان مرکزی به اقصی نقاط کشور حمل شده است که این امر نشان از ظرفیت شرکت‌ها، رانندگان و ناوگان حمل و نقل کالای استان دارد.

وی اظهارکرد: تعداد بارنامه های صادره توسط ۱۳۵ شرکت حمل و نقل کالای فعال در استان مرکزی برابر با ۶۰۲ هزار و ۷۲۳ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد شش درصدی همراه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با بیان اینکه ۱۵ درصد از کالاها بصورت درون استانی و ۸۵ درصد آن بصورت برون استانی حمل شده است، افزود: مقصد اصلی بارهای استان مرکزی را به ترتیب استان‌های تهران‌ با ۱۹ درصد، اصفهان با ۱۱ درصد و خوزستان با هشت درصد عنوان کرد و گفت: شهرهای اراک، ساوه و دلیجان به ترتیب رتبه های اول تا سوم مبدأ بارهای استان را در شش ماهه نخست امسال بخود اختصاص داده‌اند.

جهانی اضافه کرد: ناوگان حمل و نقل کالای استان کارنامه درخشانی در حمل کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از بنادر جنوب کشور کسب کرده و توانسته است رتبه برتر کشوری را بخود اختصاص دهد که این موفقیت جز با تلاش رانندگان جهادگر هرگز حاصل نمی‌شد.

به گفته مدیر کل راهداری و حمل ونقل جادهای استان مرکزی، سهمیه تعیین شده برای استان مرکزی برابر با ۴۵ ناوگان در روز بود که با توجه به ظرفیت ناوگان حمل و نقل کالای استان و مشارکت رانندگان در این اقدام جهادی، تعداد ناوگان اعزامی به ۹۶ دستگاه در هر روز رسید تا صنعت حمل و نقل استان نقش مؤثری در تخلیه بنادر از کالاهای اساسی ایفا کند.