کاهش ۱۰درصدی آمار آتش سوزی و حوادث در اراک /بیشترین آمار آتش سوزی در مراتع وباغ

شهریور 2, 1401
240 بازدید

سرپرست سازمان آتش‌نشانی خبر داد؛ کاهش ۱۰درصدی آمار آتش سوزی و حوادث در اراک /بیشترین آمار آتش سوزی در مراتع وباغ   اراک–پایگاه خبری چشم براه: سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک از کاهش ۱۰ درصدی آمار آتش سوزی و حوادث در مردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد […]

سرپرست سازمان آتش‌نشانی خبر داد؛

کاهش ۱۰درصدی آمار آتش سوزی و حوادث در اراک /بیشترین آمار آتش سوزی در مراتع وباغ

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست سازمان آتش نشانی و
خدمات ایمنی شهرداری اراک از کاهش ۱۰ درصدی آمار آتش سوزی و حوادث در مردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۳۲۱ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم‌براه؛ آتش پاد سوم محسن فضلی اظهار داشت: از مجموع عملیات های آتش نشانان در ماه گذشته؛ ۱۱۰ موردمربوط به عملیات خاموش سازی آتش و ۲۱۱ مورد آن در زمینه امداد و نجات بوده است. که در تمامی این حوادث نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی اراک با حضور به موقع خود نسبت به امداد رسانی اقدام کردند.

وی افزود: از مجموع ۱۱۰ مورد آتش سوزی که در این بازه زمانی در شهر اراک رخ داده است، بیشترین موارد مربوط به فضای سبز، باغ و مراتع با ۵۳ مورد، ۲۶ مورد مربوط به منازل مسکونی، تجاری، اداری، کارگاه و انبار، تعداد ۱۵ مورد مربوط به خودرو و وسائط نقیله، ۶ مورد مربوط به سیلندرگاز و مخازن سوخت و مابقی نیز سایر موارد از قبیل ضایعات و محوطه باز بوده است.

فضلی همچنین از انجام ۲۱۱ مورد خدمات ایمنی در مدت زمان یاد شده خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۸ مورد زنده گیری و رهاسازی حیوانات خطرناک و آزار دهنده، ۴۱ مورد امداد آسانسور، ۱۴ مورد سوانح خودرویی، ۱۰ مورد گیرکردن انگشتر و اعضای بدن، ۸ مورد نشت گاز و مایعات سوختنی از خودرو و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است. خدمات ایمنی نیز شامل استقرار خودرو در اماکن مختلف جهت تأمین ایمنی می باشد.

وی بابیان اینکه خوشبختانه شاهد کاهش ۱۰ درصدی حوادث مردادماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشیم، اظهار داشت: در این عملیات ها ۱۹۴ نفر از شهروندان نجات یافتند و ۲۲ نفر که عمدتا مربوط به سوانح خودرویی می باشد مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند. متاسفانه این حوادث منجر به فوت ۴ نفر از هموطنان گرامی شده است.

سرپرست سازمان آتش نشانی تصریح کرد: با توجه به کم رنگ شدن بیماری کرونا و خارج شدن شهر اراک از محدوه خطر، برنامه های آموزشی این سازمان به صورت حضوری آغاز خواهد شد و در یک برنامه ریزی مدون آموزش شهروندی و کارکنان ادارات که درخواست برگزاری آموزش داشته باشند از سر گرفته خواهد شد. همچنین مدرسه همیار آتش نشان نیز که طی مدت بیش از دو سال به علت شیوع ویروس کرونا از حضور نونهالان محروم بود، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا کودکان و نونهالان عزیز با حضور در این مدرسه، در فضایی شاد و مفرح با اصول ایمنی آشنا شوند.

فضلی در پایان خاطرنشان کرد: در این مدت توسط کارشناسان اداره پیشگیری سازمان ۱۱۶ مورد بازدید پیشگیرانه از مراکز مختلف و مجتمع های مسکونی به عمل آمد و نیز پس از بازدیدهای ایمنی از چندین مجتمع مسکونی و تست موارد ایمنی، برای آنها تأییدیه ایمنی صادر گردید.