کتاب «سنجان» رونمایی شد

کتاب «سنجان» رونمایی شد
آذر 22, 1400
463 بازدید

به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش؛ کتاب «سنجان» رونمایی شد اراک– مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: آیین رونمایی کتاب «سنجان» همزمان با هفته پژوهش در اراک برگزار شد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه مصطفی مرزبان با اشاره به قدمت و سبقه فرهنگی منطقه «سنجان» در استان مرکزی گفت: این […]

به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش؛

کتاب «سنجان» رونمایی شد

اراک– مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: آیین رونمایی کتاب «سنجان» همزمان با هفته پژوهش در اراک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه مصطفی مرزبان با اشاره به قدمت و سبقه فرهنگی منطقه «سنجان» در استان مرکزی گفت: این کتاب با موضوع مردم‌شناسی منطقه، پیشینه تاریخی، بناها و حمام تاریخی، پیشینه صنایع‌دستی منطقه، واژگان محلی، پیشینه علمی و فرهنگی، نقش مردم منطقه در انقلاب، مراسم نوروزی، مراسم سنتی و مذهبی، غذاهای محلی، بازیها و گویش محلی منطقه است.

مرزبان این کتاب را منبعی معتبر برای علاقمندان، دانشجویان و پژوهشگران این حوزه عنوان کرد و افزود: تالیف کتاب بهترین ابزار برای نشر علوم است و در این فرصت از تلاش و اهتمام ویژه مولفان در گردآوری این آثار قدردانی می‌کنم.
در این مراسم از نویسندگان و پژوهشگران این اثر تقدیر شد.

گفتنی است درآئین رو نمایی از کتاب «سنجان» علیرضا فقیهی؛ دریایی؛ علی اکبر آخوندی و نداغلامی پژوهشگران و نویسندگان این کتاب حضور داشتند.