کشف سنگ قبر دوره ایلخانی درتپه های اطراف محلات

کشف سنگ قبر دوره ایلخانی درتپه های اطراف محلات
مهر 6, 1400
437 بازدید

  اراک– رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از کشف یک سنگ قبر متعلق به دوره ایلخانی درتپه های اطراف محلات خبر داد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مهدی لعل بار گفت: این سنگ […]

 

اراک– رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از کشف یک سنگ قبر متعلق به دوره ایلخانی درتپه های اطراف محلات خبر داد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مهدی لعل بار
گفت: این سنگ قبر با ارزش در یکی از تپه‌های شمال غرب محلات و در مسیر طرحهای توسعه شهری قرار داشت که با راهنمایی یکی از اهالی دوست‌دار میراث‌فرهنگی معرفی شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات در ادامه افزود: «بررسی کارشناسی دقیق برای تعیین قدمت و خواناسازی کتیبه این سنگ انجام و قدمت آن به دوره ایلخانی تخمین زده شد.

لعل بار در خصوص مشخصات این سنگ قبر کشف شده بیان کرد: ابعاد این سنگ ۷۰ در ۱۲۰ و قطر آن حدود ۲۰ سانتیمتر است.
وی خاطر نشان کرد: پس از کشف این سنگ قبر تاریخی با کمک شهرداری محلات به منظور حفاظت، نگهداری و نمایش به محل موزه مردم شناسی شهر محلات منتقل شد.

برچسب‌ها:, ,