کشف ۳دستگاه فلزیاب در شازند

اردیبهشت 5, 1401
82 بازدید

رییس اداره میراث فرهنگی شازند خبرداد، کشف ۳دستگاه فلزیاب در شازند   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند از کشف ۳ دستگاه فلزیاب در بازرسی از خودورهای عبوری در این شهرستان خبرداد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع […]

رییس اداره میراث فرهنگی شازند خبرداد،

کشف ۳دستگاه فلزیاب در شازند

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند از کشف ۳ دستگاه فلزیاب در بازرسی از خودورهای عبوری در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، محمد اتابکی ضمن بیان اینکه این تعداد فلزیاب در بازرسی از خودروهای عبوری در محور توره به دست آمد گفت: در این ارتباط نیز سه نفر دستگیر که به مراجع قانونی معرفی شد.

وی اظهار کرد: این ۳ دستگاه فلز یاب که روز گذشته به این اداره کل تحویل داده شد، توسط ایستگاه بازرسی شازند از ۳ خودروی سواری ضبط شده بود که بعد از گذراندن مراحل قانونی برای ضبط و نگهداری به این ادار‌ه‌کل تحویل داده شدند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند افزود: متهمین به دستور مقام قضایی و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شازند پس از از تنظیم صورت‌جلسه حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب به‌منظور تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند و دستگاه‌های فلزیاب کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی به اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل داده شد.

اتابکی با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: «شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن 33258041 اطلاع رسانی کنند.
وی تاکید کرد: مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب و حفاری‌های غیرمجاز علاوه بر ضبط و توقیف برابر ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی به ۶ ماه تا یک سال حبس است.