کشف ۹۳ قلم داروهای غیرمجاز و مخدر از عطاری های مرکزی/ ۶ واحد عطاری متخلف پلمپ شد

تیر 7, 1401
93 بازدید

رئیس اداره نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مرکزی خبر داد، کشف ۹۳ قلم داروهای غیرمجاز و مخدر از عطاری های مرکزی/ ۶ واحد عطاری متخلف پلمپ شد اراک– پایگاه خبری چشم براه رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از […]

رئیس اداره نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مرکزی خبر داد،

کشف ۹۳ قلم داروهای غیرمجاز و مخدر از عطاری های مرکزی/ ۶ واحد عطاری متخلف پلمپ شد

اراک– پایگاه خبری چشم براه
رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از بازرسی عطاری های این استان در سه ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این بازرسی‌ها ۹۳ قلم داروهای غیرمجاز و مخدر از عطاری های کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، مریم خدایی اظهار کرد: در طی این مدت بازرسی های وِیژه و مستمر از عرضه کنندگان داروهای گیاهی و عطاری ها صورت گرفته و مواردی چون اصالت و سلامت کالا و دارا بودن تاییدیه سازمان غذا و دارو تحت عنوان سیب سلامت، عدم عرضه فراورده های گیاهی و دارویی و مخدر، رعایت اصول توزیع و بهداشتی واحد عرضه کننده و عدم دخالت واحد در امر درمان مورد نظارت قرار گرفت.

وی افزود: در مجموع از ۲۱ مورد بازرسی انجام گرفته، ۷۷ قلم داروی غیر مجاز به ارزش ۴۰ میلیون ریال و ۱۶ قلم داروی مخدر به ارزش ۹۰ میلیون ریال کشف و ضبط و  همچنین ۶ واحد عطاری با دستور مرجع قضایی پلمپ شدند.

وی بیان کرد: هدف از این بازرسی ها بهبود سطح فنی واحدهای عرضه کننده در ارائه خدمات و کنترل و جلوگیری از توزیع فراورده های دارویی به منظور جلوگیری از بروز عوارض دارویی حاصل از مصرف خودسرانه فراورده های داروی و گیاهی است.

خدایی خاطرنشان کرد: عرضه دارو و مواد غیر بهداشتی توسط عطاری ها از جمله مواردی است که به شدت با آن برخورد خواهد شد چرا که سلامت مصرف کنندگان را با تهدیدات جدی مواجه خواهد کرد.

وی در پایان از مردم خواست هنگام خرید از عطاری ها به سلامت محصول و خصوصا مجوزهای بهداشتی آن توجه کافی را داشته باشند.