کلاهبردار هک کننده افراد از شبکه اجتماعی دستگیر شد

آذر 9, 1400
390 بازدید

کلاهبردار هک کننده افراد از شبکه اجتماعی دستگیر شد اراک– رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری هکر شبکه اجتماعی خبر داد و گفت: فردی که با هک کردن شبکه اجتماعی شهروندان اقدام به کلاهبرداری می کرد؛ در عملیات پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ […]

کلاهبردار هک کننده افراد از شبکه اجتماعی دستگیر شد

اراک– رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری هکر شبکه اجتماعی خبر داد و گفت: فردی که با هک کردن شبکه اجتماعی شهروندان اقدام به کلاهبرداری می کرد؛ در عملیات پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ سرهنگ احسان آنقی بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر اینکه از طریق شبکه اجتماعی این فرد از اطرافیان وی مبلغ ۲۰ میلیون ریال كلاهبرداري شده است پرونده ای تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار در عملیات ماموران پلیس فتا اظهار داشت: متهم پس از دستگیری به هک یکی از شبکه های اجتماعی شهروند اراکی و درخواست ۲۰ میلیون ریال ازمخاطبان وی به اسم این شهروند اعتراف کرد و حساب وی مسدود شد.

آنقی خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی وجه مسدود شده به شاکی پرونده بازگردانده شد.

ریئس پلیس فتا استان مرکزی، در پایان از شهروندان خواست برای فعال‌سازی تائید دو مرحله‌ای حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی از انتخاب رمز عبور ساده از قبیل تاریخ تولد، شماره همراه و سایر رمزهای قابل پیش‌بینی جلوگیری کنند .