کلاهبردار ۵۰ میلیارد ریالی با صدور چک‌های بلامحل

مرداد 30, 1401
64 بازدید

جانشین فرمانده انتظامی مرکزی خبرداد ؛ کلاهبردار ۵۰ میلیارد ریالی با صدور چک‌های بلامحل   اراک –پایگاه خبری چشم براه: جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی از كشف کلاهبرداري ۵۰ میلیارد ریالي خرید احشام با صدور چک های بلامحل درعملیات كارآگاهان پلیس آگاهی خبرداد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، سرهنگ یوسف سپهوند گفت : […]

جانشین فرمانده انتظامی مرکزی خبرداد ؛

کلاهبردار ۵۰ میلیارد ریالی با صدور چک‌های بلامحل

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی از كشف کلاهبرداري ۵۰ میلیارد ریالي خرید احشام با صدور چک های بلامحل درعملیات كارآگاهان پلیس آگاهی خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، سرهنگ یوسف سپهوند گفت : با اعلام شكايت تعدادی از شهروندان از کلاهبرداری كه با صدور چك بلا محل اقدام به خرید احشام از آنها كرده بود، بررسی تخصصی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با آغاز تحقیقات تخصصی مشخص شد، کلاهبردار با صدور چک هاي بلامحل كه عمدتا به نام افراد معتاد تهيه شده و در هنگام استعلام سوابق بانکی نيز داراي شرايط سفيد بوده اقدام به خريد احشام و کلاهبرداري از شکات کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به متواری بودن متهم، شناسایی وي در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی سرانجام موفق به دستگيري او شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به اعتراف متهم به ۴ فقره کلاهبرداری افزود: اين كلاهبردار با صدور چك هاي بلا محل اقدام به خريد احشام از مال باختگان به ارزش ۵۰ ميليارد ريال كرده است.

سپهوند در پایان با تاکید بر ضرورت هوشیاری و دقت نظر شهروندان در انجام معاملات، بیان کرد: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی و در نهایت با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.