گذر نامه هایی که اعتبار ندارند برای سفر اربعین ۶ ماه تمدید خواهند شد/ زائران قبل از مراجعه به مرزها برای تمدید گذر نامه به پلیس مراجعه کنند

شهریور 3, 1401
50 بازدید

فرمانده کل انتظامی کشور: گذر نامه هایی که اعتبار ندارند برای سفر اربعین ۶ ماه تمدید خواهند شد/ زائران قبل از مراجعه به مرزها برای تمدید گذر نامه به پلیس مراجعه کنند   اراک –پایگاه خبری چشم براه: فرمانده کل انتظامی کشور ضمن بیان اینکه گذر نامه هایی که اعتبار ندارند برای سفر اربعین به […]

فرمانده کل انتظامی کشور:

گذر نامه هایی که اعتبار ندارند برای سفر اربعین ۶ ماه تمدید خواهند شد/ زائران قبل از مراجعه به مرزها برای تمدید گذر نامه به پلیس مراجعه کنند

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
فرمانده کل انتظامی کشور ضمن بیان اینکه گذر نامه هایی که اعتبار ندارند برای سفر اربعین به مدت ۶ ماه تمدید خواهند شد گفت: زائران قبل از مراجعه به مرزها برای تمدید گذر نامه به پلیس مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه سردار”حسین اشتری در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان مرکزی، در جمع خبرنگاران، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیان داشت: پلیس در تلاش است که با اقدامات به موقع در صدور و تمدید گذرنامه ها در روند رسیدگی به درخواست زائران برای سفر اربعین تسریع بخشد.

وي با اشاره به تمدید گذرنامه هایی که تاریخ اعتبار آن ها گذشته با توافق صورت گرفته با کشور عراق خاطر نشان کرد: گذرنامه های فاقد اعتبار به مدت ۶ ماه تمدید خورده و برای زائران اربعین قابل استفاده می باشند.

فرمانده انتظامي كل كشور از صدور برگ گذر موقت برای زائران خبر داد و افزود: زائران قبل از مراجعه به مرز به مراکز پلیس گذرنامه در مراکز استان و شهرستان ها مراجعه کنند و نسبت به تمدید گذرنامه ها خود اقدام کنند.

سردار” اشتری” از ارائه خدمات شبانه روزی پلیس به زائران اربعین در سراسر کشور خبر داد و تصریح کرد: با همکاری و توافقات صورت گرفته با طرف عراقی امیدواریم مردم سفر خوبی پیش رو داشته باشند.

وی بیان داشت: افرادی که ممنوع الخروج هستند می توانند برای رفع ممنوعیت خود به سازمان و اداره ای که اقدام به ممنوع الخروج شده اند مراجعه و در صورت رفع موانع می توانند برای خروج از مرز و سفر به عراق اقدام کنند.

این مقام ارشد انتظامی کشور افزود: طلاب و دانشجویان و دانش آموزان که قصد سفر به کربلا را دارند می توانند با ارائه نامه از محل تحصیل خود با استفاده از گذرنامه و برگ گذر موقت از مرز خارج شوند.

سردار” اشتری” از افزایش ۲۰ برابری گیت های کنترل مسافران در مرزها خبر داد و تصریح کرد: مرزهای جدید برای تردد مسافران بازگشایی شده است که با هماهنگی با مقام عراقی در تلاشیم که زائران بدون وقفه و با سرعت از مرزها عبور کنند.

دراین آیین از زحمات سردار حسن مفخمی شهرستانی قدردانی شد و سردار هادی رفیعی کیان به سمت فرمانده انتظامی استان مرکزی معرفی شد.