یادمان نشست اهالی قلم استان مرکزی در اراک برگزار شد

یادمان نشست اهالی قلم استان مرکزی در اراک برگزار شد
آبان 23, 1401
118 بازدید

همزمان با هفته کتاب، یادمان نشست اهالی قلم استان مرکزی در اراک برگزار شد   اراک–پایگاه خبری چشم‌براه: همزمان با هفته کتاب به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی نشست اهالی قلم استان مرکزی در سالن جلسات شهدای مدافع حرم کتابخانه عمومی مهین خطیبی در اراک برگزار شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری […]

همزمان با هفته کتاب،

یادمان نشست اهالی قلم استان مرکزی در اراک برگزار شد

 

اراک–پایگاه خبری چشم‌براه:
همزمان با هفته کتاب به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی نشست اهالی قلم استان مرکزی در سالن جلسات شهدای مدافع حرم کتابخانه عمومی مهین خطیبی در اراک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، در این نشست ادبی که جمعی از ادیبان، شاعران و مولفان کتاب استان حضور داشتند، سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی با اشاره به هدف برگزاری این نشست به همراه معرفی آثار برخی از نویسندگان گفت: سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بهانه‌ای است تا به وسیله اهالی فرهنگ و ادب در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تلاش ما از مضاعف انجام شود. و در نشست ها و گردهمائی ها در مورد داشته هایمان در حوزه ادبیات به بحث و گفتگو بنشینیم.
سکینه و مهدیانپور افزود: شاعران و نویسندگان با معرفی آثار فاخر خود؛ نسل جدید را با این آثار آشنا کنند.
وی اضافه کرد: در همین راستا از سوی اداره کل کتابخانه های استان مرکزی بیش از ۳۷۰ برنامه فرهنگی و ادبی در هفته کتاب تدارک دیده شده است که این نشست یکی از آن برنامه‌ها است. امیدواریم این برنامه ها در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاثیر گذار باشد.
گفتنی است، در این نشست ۹ نفر از نویسندگان و شاعران از جمله ولی الله شیخی، محمد علمدار، رضا گودرزی، مریم صابری نسب، فاطمه زینعلی، زهرا غلامی داود آبادی، کبریا نپتون، فرشته عسگری و سایه قهیه ای در مورد آثار خود و انگیزه و اندیشه های خلق این آثار مطالبی بیان داشتند.