۱۰۰ عنوان رشته جدید بر اساس نیاز و مشاغل نوظهور در دستور کار قرار گرفت/ثبت نام پذیرش دانشجو آغاز شد

خرداد 29, 1401
126 بازدید

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی: ۱۰۰ عنوان رشته جدید بر اساس نیاز و مشاغل نوظهور در دستور کار قرار گرفت/ثبت نام پذیرش دانشجو آغاز شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ عنوان رشته جدید بر اساس نیاز و مشاغل نوظهور در دستور کار دانشگاه […]

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی:

۱۰۰ عنوان رشته جدید بر اساس نیاز و مشاغل نوظهور در دستور کار قرار گرفت/ثبت نام پذیرش دانشجو آغاز شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ عنوان رشته جدید بر اساس نیاز و مشاغل نوظهور در دستور کار دانشگاه علمی کاربردی کشور قرار دارد. که ۲۲ رشته آن جدید است؛ و تاکنون سابقه آموزشی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، مهدی رئوفی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در اراک، ضمن بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، دارای ۲۳۰۰ دانشجویی فعال در ۱۲ مرکز است؛ اظهار کرد: در آخرین فراخوان برای مدرسان این دانشگاه ۵۳۵ نفر شرکت کردند که ۲۴۷ نفر از آنها تاییدیه اولیه را کسب کردند و از این تعداد نیز ۱۴۷ نفر به دوره مقدماتی راه یافتند و از ۳۱ نفر نیز مصاحبه به عمل آمد و برای ۲۹ نفر دعوت نامه صادر شده است.

رئوفی در مورد پذیرش دانشجو نیز افزود: این دانشگاه در پذیرش مهرماه سال جاری ۵۶ رشته جدید دارد که ۲۲ رشته آن جدید است و بقیه رشته ها بر اساس نیاز جامعه دایر شده است.

وی ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی؛ در مهر ماه امسال را ۹ هزار و ۳۰۰ اعلام کرد و افزود: ثبت نام مقطع کارشناسی از امروز (۲۹ خرداد) آغاز و تا چهارم تیرماه ادامه دارد و پذیرش مقطع کاردانی نیز از ۱۴ تیر ماه امسال آغاز و تا ۲۱ همان ماه ادامه دارد.

به گفته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد. البته انتظار است متقاضیان در مهلت مقرر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی رشته هایی چون خبرنگاری ورزشی، فناوری تولید محتوای دیجیتالی، مربی گری ورزشی، موسیقی ایرانی، کسب و کارهای دیجیتال، تولید محتوای دیجیتال، داوری ورزش های توپ و تور و ورزش های راکتی و … را از رشته های جدید در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: علاوه بر مهرماه، برای بهمن ماه نیز مجددا رشته های جدید متناسب با نیاز جامعه و نیاز جوانان در زمینه اشتغال و کارآفرینی فعال می شود.