۱۲ موکب در استان مرکزی آماده پذیرای زائران اربعین حسینی

۱۲ موکب در استان مرکزی آماده پذیرای زائران اربعین حسینی
شهریور 7, 1402
56 بازدید

در حوزه گردشگری ؛ ۱۲ موکب در استان مرکزی آماده پذیرای زائران اربعین حسینی   اراک — پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: ۱۲ موکب در تاسیسات گردشگری بین راهی استان برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این ایام تدارک دیده شد. به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به […]

در حوزه گردشگری ؛

۱۲ موکب در استان مرکزی آماده
پذیرای زائران اربعین حسینی

 

اراک — پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: ۱۲ موکب در تاسیسات گردشگری بین راهی استان برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این ایام تدارک دیده شد.
به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان، در نشست با مدیر کل گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی داشتند اظهار کرد: با توجه به ویژگی و موقعیت جغرافیایی این استان و قرار گرفتن در محورهای مواصلاتی، هر ساله زائران بسیاری برای زیارت امام حسین (ع) و شرکت در همایش پیاده‌روی حسینی از این مسیر عبور می‌کنند.
وی افزود: ۱۲ واحد پذیرایی و مجتمع گردشگری در سطح استان با برپایی موکب در مقابل این واحدها ارائه خدمت به زائران می‌دهند.
مرزبان اظهار کرد: این موکب ها شامل: موکب در مقابل مجتمع تفریحی گردشگری آیلند ورودی استان از تهران، موکب قزل پارک در اراک، سرو در مسیر سلچگان، پارسیان در کمربندی جنوبی شهر اراک، موکب مقابل دانشگاه پیام نور، موکب توره در مسیر اراک- بروجرد، موکب مسیر اراک – بروجرد مقابل رنگ روناس اراک و همچنین موکب مهاجران و موکب ساوه همدان و شهرستان ساوه و منطقه نمونه گردشگری گردو از موکب‌‌های هستند که با همکاری و همیاری تاسیسات گدشگری استان برپاشده و به مسافران و زائران خدمات ارائه می دهند.
مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، با اشاره به اینکه امکانات سرویس های بهداشتی وسیعی را در طول مسیر فراهم شده است افزود: بنر اطلاع رسانی در خصوص دریافت شکایات و نظرات مردمی مقابل تمامی این تاسیسات و سرویسهای بهداشتی نصب شده و مردم می توانند با شما تلفن‌های ۰۹۶۲۹ هر گونه نقص و مشکل را در میان گذاشته و پیگیری کنند و بازدیدهای نظارتی به طور مستمر تا پایان ایام اربعین در حال انجام است.
مرزبان افزود: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان استان بسیج شده‌اند که در کنار خدمات مردمی به بهترین شکل ممکن پذیرای زوار اربعین باشند.