۱۳ سری جهیزیه به نوعروسان جوان نیازمند شهرستان خمین اهداشد

شهریور 9, 1401
42 بازدید

رئیس کمیته امداد خمین خبرداد ؛ ۱۳ سری جهیزیه به نوعروسان جوان نیازمند شهرستان خمین اهداشد   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس کمیته امداد شهرستان خمین از اهدا ۱۳ سری جهیزیه در قالب تامین جهیزیه نو عروسان نیازمند جوان به مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان در ماه گذشته خبرداد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه […]

رئیس کمیته امداد خمین خبرداد ؛

۱۳ سری جهیزیه به نوعروسان جوان نیازمند شهرستان خمین اهداشد

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس کمیته امداد شهرستان خمین از اهدا ۱۳ سری جهیزیه در قالب تامین جهیزیه نو عروسان نیازمند جوان به مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان در ماه گذشته خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جواد داودی گفت : ۱۳ سری جهزیه درقالب تامین جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج دختران و پسران نیازمند ازمنابع دولتی وکمکهای مردمی پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: در راستای ایجاد اشتغال و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مددجویان ؛ متقاضیان به بانک های عامل معرفی شدند و برای ۲۰نفر از مددجویان متقاضی کار، کلاس های آموزش مقدماتی برگزار شد.

وی بابیان اینکه مردم پرشورشهرستان خمین همواره در انجام امورخیر واحیای سنت های حسنه پیشگام هستند گفت : برگزاری مراسم شورحسینی و دریافت کمک های مردمی بابهره مندی از ظرفیت های ماه محرم به مبلغ بیش ازهفت میلیارد و ۹۵ میلیون تومان انجام شد.

‏رئیس کمیته امداد خمین افزود : کمیته امداد با توجه به رسالتی که بر اساس تکلیف الهی و انسانی بر عهده دارد برای آموزش مهارت‌های زندگی و ارتباطی، آموزش‌های تخصصی یشگیری از اعتیاد ویژه نوجوانان درمعرض خطر اعتیاد و والدین آنان را مد نظر قرار داده است ودراین زمینه کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای ۵۰ نفر از مددجویان برگزار شده است ؛ دیگراقدامات حوزه فرهنگی این نهاد پرداخت کمک هزینه تحصیلی برای ۱۰ نفر از دانشجویان جدید بوده است.
وی با اشاره به جوهره طرح ۳۱۳و افزایش ارتباط روحانیون با افراد محروم به ویژه در روستاها به گونه‌ای که روحانی محل یا هر روستا به مددکار اجتماعی مبدل شود، ادامه داد : این طرح در شهرستان خمین برای پنج خانواده تحت حمایت اغازشده است. در این طرح بنا داریم بعد از ایجاد ارتباط صمیمانه بین روحانیان مستقر در روستاها با خانواده‌های از ظرفیت امدادگران، خیران و معتمدان محلی برای رفع نیازها و انتظارات خانواده‌های مددجو وپیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدام کنیم.