۱۴ مدرسه بر اثر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مهر و موم شد

آذر 7, 1400
320 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد؛ ۱۴ مدرسه بر اثر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مهر و موم شد اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از رعایت نکردن برخی مدارس استان در پروتکل‌های بهداشتی گله کرد و گفت: در این ارتباط ۱۹ اخطار صادر و ۱۴ مدرسه استان نیز به دلیل رعایت کمرنگ پروتکل […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد؛
۱۴ مدرسه بر اثر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مهر و موم شد

اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از رعایت نکردن برخی مدارس استان در پروتکل‌های بهداشتی گله کرد و گفت: در این ارتباط ۱۹ اخطار صادر و ۱۴ مدرسه استان نیز به دلیل رعایت کمرنگ پروتکل های بهداشتی مهر و موم شده اند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان اظهار کرد: یک میلیون و ۸۲۰ هزار نفر از جمعیت استان مرکزی نوبت نخست و ۸۹۱ هزار و ۵۳۸ نفر نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: ۶۱ درصد جمعیت استان مرکزی، ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و نیاز است مردم برای جلوگیری از افزایش شیوع این ویروس در استان نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.
وی بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی از جمله مهمترین عوامل برای ایجاد ثبات و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه است.

جمالیان در ادامه به شیوع ویروس جهش یافته آفریقایی هم اشاره کرد و تاکید کرد: آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که کمترین واکسن کرونا در آن تزریق شده و این مهم موجب افزایش انتقال و جهش ویروس در این منطقه شده‌ است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک به بازگشایی مدارس هم اشاره کرد و گفت: سرویس مدارس با بازگشایی مدارس فعال نشده که این مهم موجب شده دانش‌آموزان مجبور به استفاده از وسایل نقلیه عمومی شوند و فعال سازی نشدن دستگاه‌های کارتخوان در اتوبوس‌های اراک احتمال افزایش انتقال ویروس در بین دانش‌آموزان را به همراه دارد.
وی افزود: ۵۳۷ مدرسه از ابتدای مهرماه تاکنون از سوی بازرسان بهداشتی دانشگاه‌ علوم پزشکی استان مرکزی مورد رصد و پایش بهداشتی قرار گرفته‌اند که در پی آن ۱۹ اخطار صادر و ۱۴ مدرسه استان به ‌دلیل رعایت کمرنگ پروتکل‌های بهداشتی مهر و موم شده‌اند.
وی اضافه کرد: رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در برخی مدارس استان مرکزی به میزانی است که مواد ضدعفونی و مایع دست شویی در سرویس‌های بهداشتی آن‌ها نیز وجود ندارد.

جمالیان در پایان گفت: مهمترین خواسته‌ بحق والدین دانش‌آموزان رعایت موازین بهداشتی به‌طور کامل در مدارس است و در صورتی که فضاهای آموزشی با حساسیت بیشتری توسط بازرسان بهداشتی، مورد بازرسی قرار می گرفت، شمار زیادی از اماکن آموزشی اکنون مهر و موم شده‌ بود.