۲جوان ۲۸ ساله اراکی قربانی گاز مونوکسید کربن شدند

اسفند 2, 1401
139 بازدید

۲جوان ۲۸ ساله اراکی قربانی گاز مونوکسید کربن شدند اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، از جان باختن دو جوان ۲۸ ساله اراکی بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ بهروز […]

۲جوان ۲۸ ساله اراکی قربانی گاز مونوکسید کربن شدند

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، از جان باختن دو جوان ۲۸ ساله اراکی بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ بهروز ایران نژاد افزود: این حادثه در ساعت ۱۹:۱۰ امشب در کوی علی ابن ابیطالب بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن رخ داد.
وی اظهار کرد: در پی اطلاع از این حادثه دو دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام شدند که متاسفانه قبل از رسیدن آمبولانس ها هر دو مصدوم جان خود را از دست دادند.
وی بیان داشت: یکی از عوامل ایجاد مسمومیت با مونواکسیدکربن، احتراق ناقص وسایل گرمایشی همچون بخاری و یا نقص در مسیر خروجی گاز ناشی از احتراق وسائل گازسوز است؛ فقدان تهویه کافی در فضای محل نصب این وسائل، وجود موانع در مسیر لوله خروج دود و گاز ناشی از احتراق و یا استفاده از دودکش های و یا لوله های آکاردئونی با طول غیراستاندارد عوامل اصلی احتراق ناقص در وسایل گرمایشی و ایجاد مسمومیت با گازمنوکسیدکربن هستند.
وی عنوان کرد: پخش گاز مونواکسیدکربن به میزان کم در محیط، باعث ایجاد خواب‌آلودگی، خستگی، سردرد، سرگیجه، تاری دید، ضعف و بی حالی، تهوع و گاهی استفراغ و در غلظت‌های  زیاد این گاز در محیط تنفسی، خفگی و مرگ را در پی دارد.
ایران نژاد گفت: متاسفانه در طول هفته جاری این چهارمین مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان مرکزی می باشد.