۲واکسن سینوفارم و پنوموواکسن بهترین گزینه برای کودکان

اسفند 11, 1400
242 بازدید

توصیه فوق تخصص ریه کودکان: ۲واکسن سینوفارم و پنوموواکسن بهترین گزینه برای کودکان اراک– پزشک فوق تخصص ریه کودکان گفت: دو واکسن «سینوفارم» و «پنوموواکسن» بهترین گزینه برای تزریق کودکان ۵ تا ۱۲ سال است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، اكبر زماني افزود: […]

توصیه فوق تخصص ریه کودکان:

۲واکسن سینوفارم و پنوموواکسن بهترین گزینه برای کودکان

اراک– پزشک فوق تخصص ریه کودکان گفت: دو واکسن «سینوفارم» و «پنوموواکسن» بهترین گزینه برای تزریق کودکان ۵ تا ۱۲ سال است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، اكبر زماني افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته در زمینه کنترل کرونا و موضوع مربوط به واکسیناسیون کودکان بالاتر از ۶ سال ، واکسیناسیون این گروه سنی به تایید رسیده و دو واکسن «پنوموواکس» و «سینوفارم» برای واکسیناسیون کودکان انتخاب شده است.

وی اظهارکرد: استفاده از این واکسن ها علاوه بر اینکه آمار ابتلا را کاهش می دهند باعث کاهش عوارض حاصل از بیماری مانند درگیری ریه ها و نیاز به بستری کمتر نیز می شود.

این متخصص ریه کودکان تاکید کرد: توصیه ما این است که مادران باردار نیز واکسن تزریق کنند زیرا طبق تحقیقات صورت گرفته واکسیناسیون مادران باردار میتواند از ابتلا نوزادان به بیماری کرونا بکاهد.

زمانی خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوان با حمایت های لازم و همراهی والدین،واکسیناسیون کودکان را با پوشش بالا کامل کنیم و از عوارض این بیماری و از همه مهمتر مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا جلوگیری کنیم.