۲۰ دستگاه فلزیاب در توره کشف و ضبط شد

مهر 22, 1401
114 بازدید

درنیمه نخست امسال،  ۲۰ دستگاه فلزیاب در توره کشف و ضبط شد   اراک –پایگاه خبری چشم براه: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ دستگاه فلزیاب در ایستگاه پلیس راه توره کشف و ضبط شده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از […]

درنیمه نخست امسال،

 ۲۰ دستگاه فلزیاب در توره کشف و ضبط شد

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ دستگاه فلزیاب در ایستگاه پلیس راه توره کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط‎عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، محمد اتابکی افزود: در پی بازرسی خودروهای عبوری یگان انتظامی و ایست بازرسی شهرستان شازند در حین تردد در مسیر پلیس راه توره دو خودروی عبوری متوقف و در بازرسی از این خودروها ۲ دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات و ادوات حفاری کشف شد.

وی اظهار کرد: متهمان به دستور مقام قضایی پس از تنظیم صورت‌جلسه و بازجویی‌های اولیه، حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب به‌منظور تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند.

اتابکی بیان داشت: دستگاه‌های فلزیاب کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل داده شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۰ دستگاه فلزیاب در ایستگاه پلیس راه توره کشف و ضبط شده است.

اتابکی ضمن تقدیر از همکاری و حمایت‌های نیروی انتظامی و همچنین دستگاه قضایی در برخورد با سودجویان و متعرضان به اموال فرهنگی و تاریخی، یادآور شد: از تمامی مردم میراث‌دوست استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه میراث‌فرهنگی، مراتب را با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان در میان بگذارند و ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند. وی تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن 33258041 اطلاع رسانی کنند.