۳۰ دانش آموز در خنداب به ٱمیکرون مبتلا شدند

بهمن 19, 1400
437 بازدید

به گفته رئیس شبکه بهداشت و درمان خنداب؛ ۳۰ دانش آموز در خنداب به ٱمیکرون مبتلا شدند   اراک– رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب ضمن بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون ۳۰ دانش آموز در گروه سنی ۹ تا ۱۸ سال به ٱمیکرون مبتلا شدند؛ بازگشایی مدارس را علت افزایش […]

به گفته رئیس شبکه بهداشت و درمان خنداب؛

۳۰ دانش آموز در خنداب به ٱمیکرون مبتلا شدند

 

اراک– رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب ضمن بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون ۳۰ دانش آموز در گروه سنی ۹ تا ۱۸ سال به ٱمیکرون مبتلا شدند؛ بازگشایی مدارس را علت افزایش ٱمیکرون در بین دانش آموزان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ زهرا اسدی اظهار کرد: با غیر حضوری شدن مدارس و توجه بیش از پیش والدین به کودکان امیدواریم این آمار کاهش پیدا کند.

وی افزود: از همین رو نظارت ها و گشت زنی همکاران برای رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر شده، همچنین  تعداد دفعات اعزام تیم سیار به روستاها و اقناع سازی مردم به خصوص در دریافت واکسن بیشتر شده است.

وی افزود: به دلیل قدرت سرایت پذیری بسیار بالای سویه اُمیکرون که از ۱ الی۳۰ روز اعلام شده است، تعداد بسیاری از همشهریان خندابی را مبتلا و در عرض یک هفته رنگ بندی این شهرستان را از زرد به رنگ قرمز تغییر داد.

وی بیان کرد: عمده دلایل این تغییر رنگ بندی مقاومت مردم در برابر دریافت دزهای واکسن به خصوص دوم و سوم، عدم رعایت و کمرنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشتی در سایه غفلت رنگ آبی بودن این شهرستان در هفته های گذشته و همچنین علائم شبیه به سرماخوردگی در اُمیکرون و عدم جدی گرفتن آن توسط مردم بوده است.

اسدی خاطرنشان کرد: متاسفانه استفاده از ماسک در سطح شهرستان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده و همین امر باعث شده تعداد مثبت های هفته اول بهمن از ۲۷ مورد به ۱۷۳ مورد در هفته ی دوم برسد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب با اشاره به اینکه خوشبختانه مورد فوتی ناشی از کرونا در شهرستان گزارش نشده است، گفت: بستری موارد مثبت افزایش داشته به طوریکه در حال حاضر از اول بهمن تا کنون ۶ مورد مثبت اُمیکرون به ثبت رسیده است.

اسدی افزود:  از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۹۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال نوبت اول و حدود ۸۵ درصد نیز نوبت دوم و حدود ۳۶ درصد نیز نوبت سوم واکسن خود را  دریافت کرده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان خنداب یادآور شد: جمعیت ۹ تا ۱۲ سال این شهرستان ۲ هزار و ۷۰۰ نفر هستند که از این تعداد ۶۷۲ نفر واکسن خود را دریافت نموده اند که در این زمینه جزء شهرستان های برتر استان هستیم بطوریکه حدود 27 درصد  جمعیت تحت پوشش نوبت اول خود را تزریق کرده اند.

وی افزود: ۱۰۰ درصد جمعیت دانش آموزی شهرستان خنداب نوبت اول و حدود ۸۷ درصد هم نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده اند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در دو ماه گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا نداشته ایم اما از ابتدای شیوع تاکنون ۱۲۲ نفر که ۶۸ نفر آقا و ۵۴ نفر هم خانم  بوده اند، به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
وی در پایان از مردم شهرستان و روستاهای اطراف خواست پروتکل های بهداشتی را جدیت بیشتری رعایت کنند