۳۰ دوربین نظارتی تصویری جاده‌ای در استان مرکزی به روز رسانی شد

۳۰ دوربین نظارتی تصویری جاده‌ای در استان مرکزی به روز رسانی شد
آبان 29, 1402
27 بازدید

۳۰ دوربین نظارتی تصویری جاده‌ای در استان مرکزی به روز رسانی شد اراک — پایگاه خبری چشم براه: نظارت و رصد بر خط وضعیت ترافیکی وجوی جاده‌های استان مرکزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در همین راستا راه اندازی و به روز رسانی ۳۰ دوربین نظارتی تصویری جاده ای در دستور کار قرار گرفت. […]

۳۰ دوربین نظارتی تصویری جاده‌ای در استان مرکزی به روز رسانی شد

اراک — پایگاه خبری چشم براه:
نظارت و رصد بر خط وضعیت ترافیکی وجوی جاده‌های استان مرکزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در همین راستا راه اندازی و به روز رسانی ۳۰ دوربین نظارتی تصویری جاده ای در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی راهداری استان مرکزی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با بیان مطلب بالا گفت: راه اندازی ۱۵ سامانه جدید و تعویض ۱۵ دوربین نظارتی تصویری جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان مرکزی از جمله برنامه‌های انجام شده است.
مهرداد جهانی با اشاره به اهمیت ارتقاء سامانه‌های هوشمند حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: نظارت و رصد برخط وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ به همین دلیل استفاده از دوربین‌های نظارتی باعث ارائه خدمت رسانی بهتر و آسان تر در مواقع ضروری به کاربران جاده‌ای می‌شود.
وی افزود: به زودی ۳۶۴ دستگاه دوربین نظارت تصویری، ۸۲۰ سامانه تصویربرداری ثابت و ۲۰۰ سامانه ثبت تخلفات سرعت و پلاک خوان در جاده های بین شهری کشور نصب و ۶۱۷ دوربین نظارت تصویری جایگزین دوربین های قدیمی می شوند که در همین راستا طی برنامه‌ریزی صورت گرفته، سهم استان مرکزی از نصب و تعویض دوربین‌های نظارتی، ۳۰ دستگاه است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با بیان اینکه اغلب نقاط تعیین شده در استان در مناطق مهم از جمله گردنه‌ها، نقاط مه‌گیر و دارای شرایط خاص جوی و نقاط پرحادثه است، ادامه داد: این ۳۰ سامانه به دو بخش شامل نصب ۱۵ دوربین نظارتی جدید و تعویض ۱۵ دستگاه دوربین نظارتی تصویری و به روزرسانی آن تقسیم می شود که مجموع اعتبار این پروژه بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال از منابع اعتباری ملی است.
جهانی خاطرنشان کرد: در همین راستا مناقصه طرح اجرای این پروژه انجام شده و در مراحل تایید پیمانکار قرار دارد و بعد از تعیین تکلیف پیمانکار سامانه های نظارتی تا یک سال آینده نصب و راه اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه با اضافه شدن ۱۵ دستگاه جدید تعداد سامانه های نظارتی تصویری استان به ۴۹ دستگاه ارتقا می یابد، اضافه کرد: علاوه بر اجرای این طرح از ابتدای سال جاری تاکنون محورهای شازند – آستانه، کنارگذر شمالی اراک، ساوه-بوئین زهرا محدوده روستای ملارد و گردنه نقره‌کمر تفرش با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال مجهز به دوربین تصویری نظارتی شده اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی همچنین در خصوص مدیریت هوشمند راه‌های استان اضافه کرد: در سطح استان ۸۶ دوربین ثبت تخلف مجهز به سیستم محاسبه میانگین سرعت و پلاک‌خوان، ۷۰ سامانه ترددشمار برخط و ۴ سامانه توزین هوشمند (wim) به منظور رصد و جلوگیری از تردد ناوگان حمل کالا با تناژ اضافه فعال هستند.