۳۵ واحد مسکونی نیازمندان در خنداب واگذارشد

۳۵ واحد مسکونی نیازمندان در خنداب واگذارشد
فروردین 6, 1401
289 بازدید

۳۵ واحد مسکونی نیازمندان در خنداب واگذارشد اراک–پایگاه خبری چشم براه: اجرای پروژه های امید آفرین وباز گشت امید به مناطق محروم از مهمترین رویکردهای مهم سپاه و بسیج است. به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ فرمانده سپاه ناحیه خنداب در آیین بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی بسیج سازندگی دراین شهرستان با بیان […]

۳۵ واحد مسکونی نیازمندان در خنداب واگذارشد

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
اجرای پروژه های امید آفرین وباز گشت امید به مناطق محروم از مهمترین رویکردهای مهم سپاه و بسیج است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ فرمانده سپاه ناحیه خنداب در آیین بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی بسیج سازندگی دراین شهرستان با بیان مطلب بالا گفت: خوشبختانه در سال های اخیر شاهد برکات حرکت های محرومیت زدایی سپاه وبسیج در روستاها و مناطق محروم هستیم.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛سرهنگ پاسدار عبدالله قهاری اظهار کرد: یکی از مهمترین رویکردهای سپاه و بسیج در اجرای پروژه ها امیدآفرینی و بازگشت امید به مناطق محروم است که خوشبختانه در طی این سال ها شاهد برکات آن در روستاها و مناطق محروم هستیم.

وی افزود: جهادگران بسیجی با خدمت صادقانه و بی منت به مردم در راستای رفع فقر و محرومیت در دورافتاده ترین نقاط روستایی خدمت رسانی می کنند و علاوه بر اینکه با خدمات خود امید را در بین مردم احیا می کنند روحیه و فرهنگ جهاد، ایثار و ازخودگذشتگی را ترویج می دهند.

قهاری با اشاره به گروه های جهادی فعال این شهرستان گفت: در سطح شهرستان خنداب ۷۰ گروه جهادی در عرصه های مختلف سازندگی، اشتغال زایی، بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، نهضت کمک مومنانه، کشاورزی، فرهنگی، آموزشی و خدماتی به مردم و ولی نعمتان انقلاب خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به فعالیت های اشتغال زایی بسیج سازندگی خنداب، بیان کرد: در راستای ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان خنداب بیش از ۵۰ صندوق قرض الحسنه راه اندازی شده و بیش از ۶۰۰ نفر در این صندوق ها نقش آفرینی می کنند و در سالجاری بیش از ۱۶۵ اشتغال پایدار ایجاد شده است.

فرمانده سپاه ناحیه خنداب افزود: در راستای نهضت کمک مومنانه و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری تاکنون بیش از ۱۷ هزار بسته معیشتی در سطح شهرستان خنداب تهیه و توزیع شده و در ایام نوروز نیز بسته هایی تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه در سالجاری بیش از ۳۵ واحد مسکونی برای ولی نعمتان انقلاب در شهرستان خنداب به بهره برداری رسیده ، گفت: همچنین ۴۵ پروژه عمرانی شامل کانال کشی، جدول گذاری به طول ۱۷۰۰ متر، قنوات، آبرسانی شرب و کشاورزی ، خانه عالم و سایر پروژه های محرومیت زدایی در سالجاری انجام شده است.

قهاری خاطر نشان کرد: امروز به برکت اعیاد مبارک شعبان و با حضور مهتدس محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی برنامه هایی از جمله گلباران مزار مطهر شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا، افتتاح ۵ واحد مسکونی به همت جهادگران بسیجی و مشارکت دستگاه های متولی، افتتاح استخر ذخیره آب کشاورزی در روستای سیردر به همت جهادگران بسیجی و گروه جهادی شهید حججی روستای سیردر و مشارکت اهالی روستا با حجم ۷۰۰ متر مکعب، اجرای ۳ کیلومتر لوله گذاری جهت انتقال آب چشمه های پیرامونی جهت ذخیره در استخر با هدف احداث ۳۰ هکتار باغ انگور و ۷۰ هکتار کشت محصولات زراعی و تحول اقتصادی در روستا و بازدید از سایر پروژه های محرومیت زدایی شهرستان خنداب انجام شد.