۳۶۵مددجو کمیته امداد اراک از آموزش های فرهنگی بهره‌مندی شدند

اردیبهشت 20, 1401
150 بازدید

۳۶۵مددجو کمیته امداد اراک از آموزش های فرهنگی بهره‌مندی شدند   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک ازبهره مندی ۳۶۵ مددجویان تحت پوشش از آموزش های فرهنگی این نهاد خبرداد و گفت: ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان با هدف تحکیم بنیان خانواده و تعمیق باورهای دینی و فرهنگی ارایهٔ می […]

۳۶۵مددجو کمیته امداد اراک از آموزش های فرهنگی بهره‌مندی شدند

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک ازبهره مندی ۳۶۵ مددجویان تحت پوشش از آموزش های فرهنگی این نهاد خبرداد و گفت: ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان با هدف تحکیم بنیان خانواده و تعمیق باورهای دینی و فرهنگی ارایهٔ می شود.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان مرکزی، ابراهیم خسروی اظهار کرد:
با توجه به شرایط حساس وخطرناک ویروس کرونا و در راستای اهمیت اشاعه امورات فرهنگی وخدمات آموزشی به نیازمندان تحت حمایت در نهاد مقدس کمیته امداد ، کلاسهای مجازی فعال شده و در این زمینه به جامعه هدف اطلاع رسانی لازم صورت گرفته  است.
وی با بیان اینکه  در  سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۵۶ نفر از کلاس‌های آموزشی فرهنگی بهره مند شدند ، اضافه کرد:راهنمایی و مشاوره ۵۴۰ نفر بصورت فردی وگروهی از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.

وی افزود:  همچنین طی این مدت  به ۱۳۰۳ نفر از فرزندان عزیز دانش آموز ودانشجوی تحت حمایت درقالب کمک هزینه تحصیلی و شهریه دانشجویی از منابع دولتی و کمکهای مردمی بصورت بلاعوض و تسهیلات دانشجویی اهداء شده است.

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک با اشاره به اینکه فرهنگ کار وتلاش، پیشگیری از اعتیاد، نحوه نظارت والدین بر فرزندان، فضای مجازی ازجمله موضوعات خدمات آموزشی بوده است، تصریح کرد: خدمات آموزش خانواده با رویکرد خانواده محور، تربیت محور، مسجد محور و تشکیل خانواده متعالی به مددجویان ارائه شد.

شایان ذکر است هم اکنون حدود ۱۴۲۱ دانش آموز و دانشجو از خدمات دانش آموزی و دانشجویی کمیته امداد اراک منطقه یک مانند کمک هزینه تحصیلی ، هزینه ثبت نام در کلاسهای آموزشی  و خدمات  فرهنگی بهره مند هستند.