۳ دستگاه فلزیاب در شهرستان دلیجان کشف وضبط شد

مهر 18, 1400
462 بازدید

  اراک–مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از کشف ۳ دستگاه فلزیاب و متعلقات در شهرستان دلیجان خبر داد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان گفت: ۳ دستگاه فلزیاب و متعلقات آن به همراه دو متهم توسط […]

 

اراک–مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از کشف ۳ دستگاه فلزیاب و متعلقات در شهرستان دلیجان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان گفت: ۳ دستگاه فلزیاب و متعلقات آن به همراه دو متهم توسط یگان انتظامی ایست و بازرسی ورودی شهرستان دلیجان از خودروی عبوری کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه متهمان پس از تنظیم صورت‌جلسه تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند، افزود: دستگاه‌های کشف شده، به دستور رییس دادگاه پس از سیر مراحل قضائی و پس از بررسی و نتیجه نهایی تحویل اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شد.

مزبان خاطر نشان کرد: بر اساس مادهٔ واحده قانون مصوب ۷۹, هر گونه خرید و فروش، تبلیغات، ساخت و نگهداری و استفاده از دستگاه فلزیاب بدون مجوز از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جرم محسوب می‌شود. فروشندگان باید دستگاه‌های یادشده را فقط به اشخاصی که مجوز دریافت کرده‌اند بفروشند و نسخه‌ای از برگ فروش، مشتمل بر مشخصات خریدار و مشخصات فنی دستگاه به وزارتخانه ارسال کنند.

برچسب‌ها: