۴۰۰ گواهینامه آسانسور در استان مرکزی تمدید شد/ استانداردسازی آسانسورها در اولویت

اسفند 24, 1400
138 بازدید

سرپرست اداره کل استاندارد مرکزی خبر داد؛ ۴۰۰ گواهینامه آسانسور در استان مرکزی تمدید شد/ استانداردسازی آسانسورها در اولویت اراک–پایگاه خبری چشم براه: سرپرست اداره کل استاندارد استان مرکزی؛ ضمن بیان اینکه حوادث ناگواری در سال‌های اخیر به جهت غیر استاندارد بودن آسانسورها در استان مرکزی رخ داد؛ گفت: استاندارد سازی آسانسور در ساختمان‌ها؛ سازمان‌ها […]

سرپرست اداره کل استاندارد مرکزی خبر داد؛

۴۰۰ گواهینامه آسانسور در استان مرکزی تمدید شد/ استانداردسازی آسانسورها در اولویت

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست اداره کل استاندارد استان مرکزی؛ ضمن بیان اینکه حوادث ناگواری در سال‌های اخیر به جهت غیر استاندارد بودن آسانسورها در استان مرکزی رخ داد؛ گفت: استاندارد سازی آسانسور در ساختمان‌ها؛ سازمان‌ها و مراکز خدماتی از اولویت‌های اصلی این اداره کل است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ سعید میر نظامی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ۴۰۰ گواهینامه آسانسور تمدید و یک هزار و ۷۵ گواهینامه اولیه آسانسور نیز در سال جاری صادر شد؛ افزود: به تمام ادارات و ارگانهای دولتی و مراکز در خصوص استاندارد سازی آسانسورها اطلاع رسانی شده است و تاکید شد؛ در مورد رفع نواقص موجود در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند به نحوی که مورد تایید استاندارد باشد.

نظامی خاطرنشان کرد: از آنجایی که انحراف از استاندارد جرم تلقی می شود؛ در همین راستا در نیمه دوم سال جاری ۸ نشست تشکیل و ۱۱۵ پرونده مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در زمینه عرضه و جمع‌آوری کالای غیر استاندارد از بازار نیز اقدامات لازم انجام شده و پیگیری می شود.
سرپرست اداره‌کل استاندارد استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود گفت: از ۵۳ جایگاه سی ان جی فعال در استان مرکزی در شش‌ماه اخیر ۳۶ جایگاه برای قطع گاز به لحاظ غیر استاندارد بودن به مراجع قانونی معرفی شدند.

وی ادامه داد: هفت جایگاه نیز قطع گاز شدند و به بقیه نیز پس از اخطار نسبت به رفع اشکالات و استانداردسازی جایگاه اقدام کردند.
میرنظامی خاطرنشان کرد: همچنین در سال جاری ۲۵۰ تجهیزات تفریحی که برخی در مراکز سر پوشیده بود مورد بازرسی قرار گرفت که برخی از چرخه فعالیت خارج شدند.