۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک افزوده شد /امکان پرداخت کرایه با کارت بانکی

۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک افزوده شد /امکان پرداخت کرایه با کارت بانکی
مهر 3, 1401
61 بازدید

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک: ۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک افزوده شد /امکان پرداخت کرایه با کارت بانکی اراک–پایگاه خبری چشم براه: سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی، ۴۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل […]

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک:

۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک افزوده شد /امکان پرداخت کرایه با کارت بانکی

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی، ۴۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم راه به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، محمدحسین ساده وند با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک در ابتدای مهر ماه ۱۴۰۱، اظهار کرد: به جهت ارائه خدمات بهتر با توجه به آغاز بازگشایی مدارس و بهره برداری بیشتر از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک، ۴۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان شد.

وی با اشاره به اینکه ۴ دستگاه اتوبوس به صورت کامل بازسازی و وارد ناوگان شده است، افزود: با توجه به خرید تعدادی اتوبوس در ماه های گذشته و طبق قول داده شده، ۳۶ دستگاه اتوبوس جدید نیز وارد ناوگان شد که این امر امکان خدمات رسانی به مردم، بهسازی ناوگان و کاهش زمان انتظار مسافران را به دنبال دارد.

ساده وند در خصوص توزیع این اتوبوس ها در خطوط بیان کرد: از این تعداد اتوبوس، ۴ دستگاه به خط بیمارستان امیرالمومنین(ع)، ۵ دستگاه به خط دانشگاه آزاد اسلامی(فلق)، ۳ دستگاه به خط کوی مسکن، ۳ دستگاه به کوی بعثت و حمید، ۵ دستگاه به خط کوی قنات و توحید، ۴ دستگاه به خط فاز یک و دو کوی شهید بهشتی اختصاص یافته است.

وی افزود: برای کوی کوثر یک خط اتوبوسرانی جدید تعریف شده است که ۳ دستگاه میدل باس و برای خط کوی پردیس نیز ۳ دستگاه میدل باس اختصاص یافت.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک در خصوص پرداخت الکترونیکی کرایه اتوبوس اظهار کرد: در سال های اخیر پرداخت کرایه از طریق فراکارت انجام می گرفت که فعالسازی مجدد این سامانه هنوز در دست اقدام است، اما برای رفاه حال مسافران، اتوبوس های جدید به دستگاه کارت خوان مجهز شده اند که مسافران می توانند از طریق کارت بانکی خود کرایه پرداخت کنند به شکلی که کرایه پس از کشیدن کارت با وارد کردن اعداد به تعداد نفرات(پرداخت کرایه یک مسافر با وارد کردن عدد یک یا پرداخت کرایه دو نفر با وارد کردن عدد ۲) و رمز بانکی قابل پرداخت است.

وی اضافه کرد: تمام تلاش سازمان بر این است که با توجه به بازگشایی مدارس و استفاده بیشتر از ناوگان عمومی از سوی دانش آموزان خدمات بهتری ارائه شود و زمان انتظار مسافران نیز کاهش یابد. به رانندگان اعلام شده است که تمامی مدارس موجود در خطوط خود را شناسایی کنند تا خدمات بهتری ارائه شود، همچنین اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح فعال خواهند بود و تعداد ناظران نیز به ۷ اکیپ افزایش یافته است که همزمان با آغاز مهر مشکلی برای شهروندان و مسافران بروز نکند.

ساده وند با تاکید بر اینکه خوشبختانه با اتفاقات جدید، وضعیت ناوگان بهتر شده است، البته زمان انتظار مسافران برای اتوبوس بستگی به طول خطوط دارد، اما تلاش بر کاهش زمان انتظار است، گفت: تا پایان سال ۴۴ دستگاه اتوبوس دیگر طبق قول وزارت کشور به ناوگان تزریق می شود و در واقع هر ماه ۶ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان خواهد شد، همچنین تاکنون ۹۰ درصد ناوگان کیفی سازی و نوسازی شده است، سیستم سرمایشی و گرمایشی در اتوبوس ها فعال است و امیدواریم به سرعت این کیفی سازی به ۱۰۰ درصد برسد.