۵ حفار غیر مجاز در خنداب دستگیر شدند

۵ حفار غیر مجاز در خنداب دستگیر شدند
آبان 11, 1402
32 بازدید

۵ حفار غیر مجاز در خنداب دستگیر شدند   اراک –پایگاه خبری چشم براه: فرمانده انتظامی خنداب از دستگیری ۵ حفار غیرمجاز و کشف یک دستگاه گنج یاب غیر مجاز به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. به‌گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل ازروابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، سرهنگ […]

۵ حفار غیر مجاز در خنداب دستگیر شدند

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
فرمانده انتظامی خنداب از دستگیری ۵ حفار غیرمجاز و کشف یک دستگاه گنج یاب غیر مجاز به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل ازروابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، سرهنگ رضایی گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت افرادی در زمینه حفاری غیر مجاز به منظور کشف اشیاء تاریخی و باستانی با ارزش در یکی از مناطق شهرستان خنداب، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
وی افزود: پس از هماهنگی قضائی، مأموران انتظامی شهرستان خنداب با انجام عملیاتی، موفق به شناسایی و دستگیری ۵ متهم در این خصوص شدند.
سرهنگ رضائی با بیان اینکه از سوی کارشناسان مربوطه، ارزش گنج یاب کشف شده یک میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: از متخلفان یک دستگاه گنج یاب و متعلقات مربوطه کشف شد.
وی خاطرنشان کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.