۵ دستگاه فلزیاب در ایستگاه بازرسی توره کشف و ضبط شد

مرداد 10, 1401
189 بازدید

رئیس میراث فرهنگی شازند خبرداد ، ۵ دستگاه فلزیاب در ایستگاه بازرسی توره کشف و ضبط شد   اراک –پایگاه خبری چشم براه: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند از کشف و ضبط ۵ دستگاه فلزیاب و دستگیری ۳ نفر متهم در ایستگاه بازرسی توره خبر داد. به‌گزارش پایگاه خبری چشم براه، به […]

رئیس میراث فرهنگی شازند خبرداد ،

۵ دستگاه فلزیاب در ایستگاه بازرسی توره کشف و ضبط شد

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند از کشف و ضبط ۵ دستگاه فلزیاب و دستگیری ۳ نفر متهم در ایستگاه بازرسی توره خبر داد.

به‌گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی، محمد اتابکی گفت: در پی بازرسی خودروهای عبوری، متهمین با همکاری یگان انتظامی و ایست بازرسی شهرستان شازند در حین تردد در مسیر پلیس راه توره متوقف شدند. در بازرسی از این خودروها ۵ دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات و ادوات حفاری کشف شد.

وی افزود: متهمان به دستور مقام قضایی پس از تنظیم صورت‌جلسه و بازجویی‌های اولیه، حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب به‌منظور تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه فلزیاب کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی به اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل داده شد.

اتابکی با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن 33258041 اطلاع رسانی کنند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند گفت: مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب و حفاری‌های غیرمجاز علاوه بر ضبط و توقیف برابر ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی به ماه تا یک سال حبس است.