۶۰ درصد اشتغال استان مرکزی از طریق این نهاد ایجاد شد

فروردین 22, 1401
106 بازدید

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛ ۶۰ درصد اشتغال استان مرکزی از طریق این نهاد ایجاد شد اراک–پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: ۶۰ درصد اشتغال سال گذشته در استان مرکزی توسط این نهاد مردمی و حمایتی ایجاد شده است. به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ مجید مومنی در نشست […]

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

۶۰ درصد اشتغال استان مرکزی از طریق این نهاد ایجاد شد

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: ۶۰ درصد اشتغال سال گذشته در استان مرکزی توسط این نهاد مردمی و حمایتی ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ مجید مومنی در نشست خبری با رسانه های استان مرکزی گفت: در حوزه ایجاد اشتغال ۵۰۰ هزار اشتغال جدید در کشور توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) برای مددجویان تحت پوشش هدف‌گذاری شده است.

وی افزود: ۴۵ هزار خانوار از حمایت های این نهاد در استان مرکزی برخوردار هستند که سال گذشته بالغ بر ۴ هزار خانوار به واسطه توانمند و خودکفایی شدن از چرخه حمایت این نهاد خارج شدند.

وی با بیان اینکه؛ سال گذشته ۳۲۰ مرکز نیکوکاری در استان فعالیت داشتند؛ افزود: حدود یک هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال کمک های مردمی توسط این مراکز جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد. این مراکز نقش مهم در تامین نیازهای نیازمندان دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: پارسال یکهزارو ۸۱۷ تیم و ۴ هزار و ۸۱۴ فرزند محسنین در استان مرکزی وجود داشت؛ که حدود ۵۵۶ میلیارد ریال اعتبار به آنها پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۴۶ هزارو ۵۱۰ پرس غذای گرم تهیه و بین نیازمندان توزیع شد و امسال نیز تاکنون ۱۳ هزار پرس غذا بین نیازمندان توزیع شده است.

وی افزود: همچنین سال گذشته میزان پرداخت زکات به نیازمندان ۴۸۶ میلیارد ریال بود که بخشی از آن به ساخت اماکن عمومی اختصاص یافت.