۷ واحد صنفی متخلف در اراک پلمپ شد ۱۸ واحد اخطاردریافت کردند

۷ واحد صنفی متخلف در اراک پلمپ شد ۱۸ واحد اخطاردریافت کردند
مهر 7, 1400
306 بازدید

  اراک–معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در طرح دوره ای واحد نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و پلیس امنیت استان مرکزی، واحد صنفی متخلف پلمب شد، ۱۸ واحد هم تذکر دریافت کردند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، دکتر عباس علیمرادیان اظهار کرد: در طرح دو روزه […]

 

اراک–معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در طرح دوره ای واحد نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و پلیس امنیت استان مرکزی، واحد صنفی متخلف پلمب شد، ۱۸ واحد هم تذکر دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، دکتر عباس علیمرادیان اظهار کرد: در طرح دو روزه ای که واحد نظارت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و پلیس امنیت استان از عطاری های اراک انجام دادند، ۷ واحد صنفی متخلف پلمب و به متصدیان ۱۸ واحد صنفی تذکر کتبی داده شد.

وی افزود: در همین راستا از سوی متصدیان ۱۳ واحد صنفی دیگر نیز تعهد کتبی داده شد و در صورت تکرار، حتما ضمن برخورد های قاطعانه تر به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

کشف۱۸ میلیون ریال دارو قاچاق

وی بیان کرد: در این طرح همچنین اقلام دارویی غیرمجاز مثل پمادهای موضعی، کپسول ها و پودرهای چاقی و لاغری و شربت متادون به ارزش ۱۸ میلیون و ۶۹۰ هزار ریال کشف شد.

واکسن آنفلوانزا توزیع شده کافی نیست

علیمرادیان، همچنین به توضیحات نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در خصوص توزیع قطره چکانی واکسن آنفلوانزا در سطح داروخانه‌های کشور اشاره کرد و گفت: اخیراً مقداری واکسن آنفلوانزا توسط دو شرکت پخش در سطح کشور توزیع شده است که میزان آن حتی برای پرسنل داروخانه‌ها هم کافی نیست.

وی با اشاره به سهمیه‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی برای داروخانه‌ها افزود: برای داروخانه‌های روزانه ۴ ویال و برای داروخانه‌های شبانه روزی ۸ ویال واکسن آنفلوانزا توزیع شده است که اگر پرسنل داروخانه‌ها بخواهند با توجه به شرایطی که دارند واکسن بزنند این مقدار جوابگوی آنها نبوده و در نتیجه مردم از داروخانه‌ها متوقع می‌شوند.

گفتنی است به گفته علی فاطمی، این واکسن‌ها وارداتی بوده و از کشور هلند آمده است و تاکنون از توزیع واکسن‌های ساخت داخل خبری نیست.

برچسب‌ها:, ,